Sosyal Devlet,işsizliği en büyük sosyal adaletsizlik olarak kabul eder...


Bu makale 2018-01-09 21:19:50 eklenmiş ve 35605 kez görüntülenmiştir.
Mevlüt Ak

Türkiye’de  TÜİK'ın açıkladığı rakamlarla işsizlik oranı  Açıklanıyor, iyi Güzelde iş bulma imkanı olmadığına inanan kişiler (gizli işsizlik) dikkate alınmıyor. Türkiye’de her geçen gün işsizlik artmaktadır.

 İşsizlik düzeyinin azalması, ülkede yatırım ve kalkınma hızının artmasına ,ekonomik büyümesine bağlıdır.  Ak Parti Hükümetlerinin açıkladığı Büyüme ve gayrisafi gelir artışları, Türkiye’de işsizlikle karşılaştırıldığında pek te inandırıcı olmamaktadır.

 Türkiye Hükümetleri hem açık işsizlik ve hem de gizli işsizlik sorununu çözmek zorundadır. Çünkü sosyal devletlerde işsizlik en büyük sosyal adaletsizlik olarak kabul edilir.

İşsizlik Emeğin istihdam edilmemesi, bir yandan kaynak  kaybına yol açarken, diğer yandan üretim ve gelir kaybına neden olmaktadır.

Dünyada tarım ve Hayvancılığın stratejik konumu vardır, Tarım ve Hayvancılığı cazip hale getirilip Özellikle Büyük şehirlerde işsiz olarak yaşayan insanımızın  iş gücünü tarım kesimine  aktaracak ekonomik ve sosyal tedbirler alınmalıdır.

Türkiye’de işsizliğin çözümlenmesi ve  emeğin  gerçek değerine ulaştırılabilmesinde sıkıntılar varsa

demokrasinin tam ve sağlıklı işlemesi sorunu ile sıkı bir bağlantı içinde olduğunun göstergesidir.  Bu nedenle ülkeyi yönetenler bu konuda en etkin önlemleri almak zorundadır.

İşsiz evlatların yükünü çeken cefakar fedakar eli öpülesi yiğit, Emeklilerimiz, in ekonomik sorunları başlı başına bir facia, emeklilerimizin aldığı emekli maaşlarının geçinebilir bir düzeye getirilmelidir.

Öyle nutuk atarak peynir gemisi yürümüyor, Türkiye’yi yöneten Hükümette görev yapan  Cumhurbaşkanı, Maliye Bakanı, Ekonomi bakanı ve  Aile ve sosyal Politikalar Bakanlığı'na çağrımdır,   Türk insanı  ekonomi açısından ne durumda olduğuna bir bakın, halkla temas ederek bire bir görüşün .

 İşsizler, Emekliler ve Asgari ücretle çalışıp  Aile geçindiren insanımızın görüşlerini alın ve acilen tedbirler  almak zorundasınız.  Sosyal devletin yükümlülüğü bunu gerektirir. Poşetle gıda dağıtmak  sosyal Devlet demek değildir  olsa olsa hazıra konma kültürüdür. Kalın sağlıcakla.

Mevlüt AK

 

 

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Sitemizi Nasıl Buldunuz ?
Güzel
% 100
Cok Güzel
% 0
Beğenmedim
% 0
 

Güneysu53.com - Guneysu53 - Yörenin Tek Haber Kaynağı
© Copyright 2020 Güneysu53. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
Gündem
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Güneysu Kaymakamlığı
Güneysu Belediyesi
Çaykur
GüneysuHaber