Rize İl başkanlığı İçin 7 Kişi Başvurdu...


Bu haber 2020-07-18 17:25:47 eklenmiş ve 1811 kez görüntülenmiştir.

DEVA Partisi Genel başkan başdanışmanı Hasan Karal, Tv53 te katıldığı Bir Başka Konu programında Gazeteci Turgay Ayhan’ ın sorularını yanıtladı.

DEVA Partisi Genel Başkan Başdanışmanı Hasan Karal,  Tv53 te katıldığı “Bir Başkan Konu” programında Gazeteci Turgay Ayhan’ ın sorularını yanıtladı. Karal, partisine Rize’ den çok yoğun bir teveccüh olduğunu ifade ederek, “Rize’de 5 binin üzerinde üye olmak isteyen üye olan vatandaşımız var. Bunların içerisinde bin 390 civarında da teşkilatlarda görev almak isteyen hemşerilerimiz var. İl başkanlığı için arzusu olan da 7 arkadaşımız olduğunu biliyorum” dedi

Partimize Rize’de Yoğun Teveccüh Var

DEVA Partisi Genel başkan Başdanışmanı Hasan Karal, Rize il başkanı ataması için, Öneri ve düşüncelerini söyleyeceğini ifade ederek, “Nihai kararı Genel Başkanımız takdir edecektir. Rize içinde şunu söylemek isterim. Benim beklentimden çok çok fazla bir teveccüh var partimize. Yakında Rize’de teşkilat kurulacak. Rize’de geçtiğimiz haftalarda düzenlenen toplantıya bazı kişiler davet edildi. Sadece görüşleri alınmak için. Toplantıya katılanların bir kısmı Deva partisinde görev alacak diye bir konu yok. Deva Partisiyle ilgisi alakası olan daha önce telefon açıp teşkilatlarda görev almak isteyen birçok insan davet edildi. Tamamen istişare amaçlı bir toplantıydı. Sadece be sadece Rize’ye ve ülkeye hizmet amacıyla demokratik bir çıkış güden birçok dostumuz var onu da göreceksiniz. Rize’den sorumlu komisyon başkanımız İdris Şahin ile sık sık görüşüyorum, kendisinin de bana ilettiği bilgiler bu şekilde. Önümüzdeki günlerde il başkanlığı arzusunda olan arkadaşlarımız Genel Merkezimize davet edilecekler, Genel Başkanımız il başkanlığı için arzusu olan arkadaşlarımızla birebir görüşecek. Onlarla karşılıklı olarak bir müzakerede bulunacak. Bir tanesi il başkanı olacak, diğerleri de onun kurucu üyeliğinde yer alacaklar. Burada diğer partilerden biraz daha farklı bir durum var. Hep beraber yönetimlerini ilçeleri belirliyorlar. Bu kurucu heyetin içerisinde bir kişi il başkanı oluyor. Diğerleri de onun ekibinde yer alıyor. Beraberce il de partiyi kuruyorlar” dedi.

Önümüzdeki Günlerde Rize İl başkanı Atanacak

DEVA Partisi Genel başkan Başdanışmanı Hasan Karal, “Rize’den sorumlu komisyon başkanımız İdris Şahin ile sık sık görüşüyorum, kendisinin de bana ilettiği bilgiler bu şekilde. Önümüzdeki günlerde il başkanlığı arzusunda olan arkadaşlarımız Genel Merkezimize davet edilecekler, Genel Başkanımız il başkanlığı için arzusu olan arkadaşlarımızla birebir görüşecek. Onlarla karşılıklı olarak bir müzakerede bulunacak. Bir tanesi il başkanı olacak, diğerleri de onun kurucu üyeliğinde yer alacaklar. Burada diğer partilerden biraz daha farklı bir durum var. Hep beraber yönetimlerini ilçeleri belirliyorlar. Bu kurucu heyetin içerisinde bir kişi il başkanı oluyor. Diğerleri de onun ekibinde yer alıyor. Beraberce il de partiyi kuruyorlar” dedi.

Bu Güne Kadar Olmayan Bir şeyi Başarıyoruz!

 

Karal, 18 komisyon olarak DEVA Partisini 81 ilde teşkilatlandırmak için araziye çıktıklarını kaydetti. Karal açıklamasında, “Yaklaşın 1 aydır yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Şuana kadar 55 ilin atamasını gerçekleştirdik. Bu çok büyük bir başarıdır. Yeni kurulan bir siyasi partinin 1 ay içerisinde 55 tane ili atamış olması kalan diğer illerinde teşkilatlanma çalışmalarını tamamlama aşamasına getirmiş olması, Türkiye’de bir siyasi partiye nasip olmayacak büyük bir vakadır. Bu bir açlıktan doğan ifadedir, ihtiyaçtan doğan bir arzudur. Eğer Türkiye’de yeni bir siyasi parti ihtiyacı olmazsa Türkiye’de Deva Partisi gibi ve ya onun Genel Başkanı değerli Ali Babacan’ın vizyonuna karşı bir hasret bir özlem olmazsa insanlar akın akın bu partiye yönelmezler. 18 tane komisyon kurduk bir komisyonun başkanı da benim. Benimle beraber 5 arkadaşım daha bu komisyonun içerisinde. Genel Başkanımızın aldığı bir karar gereği hiçbir komisyon başkanı kendi ilinden sorumlu olmayacak dedi. Sadece ben değil bütün komisyon başkanlarımız kendi ilinden sorumlu değildir. Rize’den sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Av. İdris Şahin var. İdris bey Rize’den bende Çankırı’dan sorumluyum. Yani hiçbir komisyon başkanı kendi ilinden sorumlu değildir. Şunu da inkâr edemeyiz kendi ilimizle alakalıda Genel Başkanımız ve ya diğer yönetim kurulu üyelerimize görüşlerimiz sorulduğunda görüşlerimizi söylüyoruz. Ama ben Rize’de kesinlikle şu arkadaşımız il başkanı olsun temkininde bulunmadım ve bulunmayacağım. 30 yıldır yaşadığım tecrübeler tırnak içerisinde yediğim bunca kazıktan sonra kendimi ortaya koyup yıpratmam kendimi. Çünkü nice insanlar için zamanında varımı yoğumu onların bir yerlere gelmesi için ortaya koydum. En büyük kazığı da onlardan yedim ben” dedi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket

Güneysu53.com - Guneysu53 - Yörenin Tek Haber Kaynağı
© Copyright 2021 Güneysu53. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
Gündem
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Güneysu Kaymakamlığı
Güneysu Belediyesi
Çaykur
GüneysuHaber