Çaykur Müstahsilden Yaş Çay Yüklenmesi için Yerdim istedi…


Bu haber 2020-07-28 21:04:28 eklenmiş ve 1269 kez görüntülenmiştir.

Çaykur Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada çay alım yerlerinden çay yükleme konusunda sıkıntılar yaşandığı, vatandaştan kendilerine yardımcı olmalarını istedi,

 Daha önceki yıllarda mubayaa edilen yaş çayların alım yerlerinden araçlara yükleme işi köy ve mahalle sakinlerinden oluşturulan ekiplerimizle vasıtasıyla sağlanmaktaydı.

Ancak son yıllarda bu yükleme hizmeti özel firmalar tarafından karşılanmaktayken özellikle bu yılın kampanya döneminde yükleme işini yapan firmaların yeterli işgücünü temin edemediklerinden bazı fabrikalarımızda sorunlar yaşanmıştır.

 

Teşekkülümüz tarafından çay alım sezonu başlamadan önce geçmiş dönemlerde olduğu gibi yükleme işini yerli işgücü ile yapmak için çalışmalar yapılmış, pilot olarak seçilen 6 bölgede çalışmalar yapılarak köy ve mahalle muhtarlarıyla görüşülmüştür.

Ancak bölge insanımızın konuya yeterli ilgi göstermeyip, kayıtsız kalmaları neticesinde yükleme işi ihale edilerek firmalara verilmiştir.

 

Yükleme ihalesini alan özel firmalar, pandemi sürecinin kısıtlayıcı şartları nedeniyle daha önceleri bölge dışından gelen işçileri temin etmede özellikle bu yıl sorun yaşadılar.

Doğal olarak bizler de bu olumsuzluklardan doğrudan etkilenmek durumunda kaldık. Yükleme sorununu çözmek için köy ve mahalle muhtarlarımızla tekrar görüşülerek bölge insanımızla yeniden yükleme ekibi oluşturma çalışmaları yapılmıştır.

Ancak lokal veya bölgesel çözümler sağlansa da geniş çapta ve kalıcı bir çözümün arayışları yüklenici firma ve tarafımızdan sürdürülmektedir.

 

Ancak bu arayışlar sürerken yüklenici firma tarafından yüklenmeyip, üretici veya başka imkânlarla yüklenen yaş çay için yükleyici firmaya hiçbir ücret ödenmemektedir. Bu süreçte çayına sahip çıkarak yükleme konusunda bizlere yardımcı olan kadirşinas bütün üreticilerimize ve alımyeri çalışanlarımıza sonsuz teşekkür ederiz. dedi

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Mobil
Rahatsuz 2020-07-28 21:57:45
Yalan çulliyen hemda
Toplam 1 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Rize Haber haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Sitemizi Nasıl Buldunuz ?
Güzel
% 100
Cok Güzel
% 0
Beğenmedim
% 0
 

Güneysu53.com - Guneysu53 - Yörenin Tek Haber Kaynağı
© Copyright 2020 Güneysu53. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
Gündem
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Güneysu Kaymakamlığı
Güneysu Belediyesi
Çaykur
GüneysuHaber