Başkan Özçelik Görevden alındı…


Bu haber 2020-09-08 02:48:36 eklenmiş ve 1607 kez görüntülenmiştir.

Yeniden Refah Partisi Rize Merkez İlçe Başkanı Ensar Özçelik Genel Merkez Tarafından görevden alındı. Özçelik'in görevden alınması nedeniyle Merkez İlçe Yönetim Kurulu ve Üyeleri ile 3 belde teşkilatı ve 600’e yakın üye istifa etti.

Yeniden Refah Partisi Rize Merkez İlçe Başkanı Ensar Özçelik'in Genel Merkez tarafından görevden alınmasıyla birlikte merkez ilçeye bağlı Salarha, Muradiye ve Kendirli Belde Teşkilatlarıyla, Rize Merkez İlçe Yönetim Kurulu ve Üyeleri Toplu istifasını gerçekleştirdi.

 

17 Mart 2019'da yapılan Yeniden Refah Partisi Rize Merkez İlçe 1. Olağan Kongresinde göreve geldikten sonraki çalışmalarından dolayı her kesimin teveccühünü kazanmış, teşkilatları tarafından sevilen ve başarılarıyla tüm Türkiye’ye örnek gösterilen Merkez İlçe Başkanı Ensar Özçelik, MKYK Kurulu tarafından görevden alındı.

 

Özçelik'in görevden alınması sonrası Rize Merkez İlçe Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada, “Bizler 2019 Mart Ayında Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan Bey’in söylediği gibi Yeniden Refah ateşini Rize’den İlk Kongreyi yaparak başlatmıştık. 3000’e yakın kişinin katıldığı kongre heyecanı tüm teşkilatlara örnek olmuş ve tüm kongrelerde dile getirilmiştir. 94 Ruhunu yeniden yaşatmak, hak ve adaleti sağlamak üzere çıkmış olduğumuz bu davada Genel Başkanımız etrafında kenetlenerek birer nefer olma gayreti içerisinde azimle mücadelemizi sürdürdük. Bizler sadece Rize halkı olarak değil siyasi parti ayırtmaksızın tüm Türkiye’ye hizmet için maddi manevi bütün fedakarlığımız ile çalışmalarımızı yaptık ve Tüm Türkiye’de örnek bir teşkilat seviyesine gelmiş bulunmaktayız. Bizler hiçbir zaman koltuk derdi olmadan sadece Allah’ın Rızasını kazanmak için verdiğimiz bu mücadelede, bazı koltuk sevdalısı sözde Milli Görüşçüler’in yapmış olduğu teşkilat yapısına uymadan karalama çalışmaları neticesinde ilçe başkanımız Ensar Özçelik’i zorla görevden aldırmışlardır. Genel Merkez ve İl Başkanlığımızda bulunan sözde Milli Görüşçülerin, sadece Rize olarak değil Türkiye’nin birçok il ve ilçe teşkilatlarına yapmış olduğu zulümlerin neticesinde teşkilatlar dağılmakta ve bu kutlu davadan uzaklaştırılmaktadır. Merkez ilçe başkanımızın hiçbir savunması alınmadan, sorgusuz sualsiz görevden alınması tüm teşkilatları derinden yaralamıştır. Böylesine başarılı ve sevilen bir ilçe başkanının basit bir karalama politikası izleyerek görevden almak, İçinde bulunduğumuz siyasi teşkilatının tüzüğünü ve misyonuna aykırı bir karardır. Yapılan bu görevden alma işlemi ardından birçok il ve ilçe teşkilatları bizleri arayarak desteklerini iletmiştir. Bizim bu duruşumuz belki de parti teşkilatında köklü bir değişikliğe vesile olacaktır. Genel başkanımızın bu tür çalışkan ve sevilen il ilçe başkanlarının görevden alınmalarına sessiz kalması bizleri düşündürmektedir. Partimiz başka birileri tarafından mı yöneltilmektedir kaygısı oluşturmaktadır. Genel başkanımız bu davada bir kişiyi bile kaybetme lüksüne sahip değiliz sözlerini teşkilatlara iletirken, teşkilatta oluşan bu kıyımın sebebi nedir. Son 1 ay içerisinde 10 un üzerinde il ve ilçe teşkilatlarında görevden almaların olduğu bu partide sorunun kaynağı kimlerdir?

 

Bizler yapılan bu haksızlıklara karşı artık sessiz kalamayacağımızı ve bu vebalin altına giremeyeceğimizi, Mahşer gününde bunların hesabını veremeyeceğimizi önemseyerek Ensar Özçelik başkanımıza yapılan bu haksızlığa karşı tepkimizi koyarak, Merkez İlçe Yönetim Kurulu başta olmak üzere Salarha, Muradiye ve Kendirli Belde Teşkilatlarıyla birlikte 600’e yakın üyemizle istifalarımız gerçekleştirilmektedir. Sözde Hz. Ömer icraatta Turist Ömer olmayacağımızı ve bu yapının böyle gitmeyeceğini, tüm Türkiye’ye örnek olmak üzere bu karara varmış bulunmaktayız. Bizler Her zaman Hakk’ın yanında mücadeleye devam ederek, yanlışa yanlış doğruya doğru söylemeye devam edeceğiz. Çünkü bizler bu yola çıkarken her ne olursa olsun kim olursa olsun sadece doğruları söyleyeceğimize ve herkese eşit adaletle davranacağımıza söz vermiştik. Kimsenin yalakası olmayacağımızı ve Hak davada sadece doğrunun yanında olacağımızı, birlik ve beraberliğimizle diğer siyasi partilere örnek olacağımızı hedeflemiştik. Bu çizgiden ne olursa olsun vazgeçmeyeceğiz.

 

Görevde bulunduğumuz 16 ay içerisin birçok mahalle ve köylerde ziyaret ettiğimiz esnaf ve sivil toplum kuruluşlarımıza, Rize halkımıza ve bu süreçte bizleri arayarak desteklerini ileten il ve ilçe başkanlarına Teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu süreçte kırdığımız, üzdüğümüz kardeşlerimiz varsa bizlere haklarını helal etsin.” ifadelerine yer verildi.

ETİKETLER : yeniden refah Rize
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket

Güneysu53.com - Guneysu53 - Yörenin Tek Haber Kaynağı
© Copyright 2021 Güneysu53. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
Gündem
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Güneysu Kaymakamlığı
Güneysu Belediyesi
Çaykur
GüneysuHaber