Ümit Peçe Rize Baro Başkanlığına yeniden adayım...


Bu haber 2020-09-15 21:05:55 eklenmiş ve 1635 kez görüntülenmiştir.

Rize Barosu Başkanlığı adaylığım ile ilgili açıklamam:

Sevgili Meslektaşlarım;

6 Ekim 2018 tarihinden bu güne büyük bir onurla sürdürdüğüm Rize Barosu Başkanlığı görevime 3 Ekim 2020 tarihinde yapılacak seçimli Olağan Genel Kurul’da sizlerin takdirleri ile devam etmek istiyorum. Bu nedenle Baro Başkanlığına yeniden adayım.

Görev yaptığımız süre boyunca sizlerin sorunları ile olabildiğince ilgilenmeye gayret ettik. Avukatlık mesleğinin onuruna yaraşır bir şekilde mesleğimizi icra etmek için önümüze çıkan engelleri aşmaya çalıştık. Hakkı üstün tutmaya, hukukun üstünlüğünü egemen kılmaya gücümüz yettiğince çalıştık. Başardıklarımız ve elbette başaramadıklarımız oldu. Ancak başaramadıklarımızda da en az başardıklarımız kadar gayretimiz oldu. Sizlerden gelen tavsiye ve eleştiriler hep ışığımız oldu ve yolumuzu aydınlattı. Mesleğimizin itibarı önceliğimiz olmakla birlikte hep siyaset üstü davrandık. Tüm meslek mensuplarımızın sorunları ile hiçbir ayırım yapmadan ilgilendik. İlimizin Yargısal sorunlarına sadece meslektaşlarımızı ilgilendiren yanı ile değil tüm Vatandaşlarımızı etkileyen boyutu ile çözüm üretmeye çalıştık. Meslek içi eğitimi önceledik. Sizlerden gelen taleplere göre seminerler düzenledik. Stajyerlerimize gerek Türkiye Barolar Birliğinin uhdesinde Ankara’da verilen eğitim gerekse Baromuz bünyesindeki eğitim merkezi ile staj eğitimi verdik. Kurumlarla iletişim en üst düzeyde sağlanarak meslektaşlarımızın kurumlarda yaşadığı sorunlar en üst düzeyde çözüme kavuşturularak engelleri kaldırdık.

Sorunlarımız elbetteki bitmedi. Bitmeyecek de.  Hukuksuzluk insanlık tarihin hiçbir döneminde bitmemiştir. Hukuksuzluğun olduğu yerde sorun vardır. Hukukun sorunu avukatın sorunudur. Çünkü avukatlık hukuksuzluğa karşı dik duruştur. Savunmanın dik duramadığı yerde hukuk yoktur. Bizler her türlü haksızlığa karşı Rize Barosu olarak dik durduk ve durmaya devam edeceğiz.

Bu süreçte bizlerle birlikte bu onurlu görevi büyük bir fedakarlıkla yürüten; TBB Delegelerimize, Yönetim, Disiplin, Denetleme Kurulu üyelerimize çok teşekkür ediyorum. Edindiğimiz tecrübe ile birlikte önümüzdeki dönemde sorunlarla daha etkin bir mücadele için 3 Ekim 2020 tarihinde yapılacak olan Genel Kurulda yeniden aday olduğumu siz kıymetli meslektaşlarımın takdirlerine sunuyorum.

Saygılarımla

ETİKETLER : umut peçe.
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer HUKUK haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Sitemizi Nasıl Buldunuz ?
Güzel
% 100
Cok Güzel
% 0
Beğenmedim
% 0
 

Güneysu53.com - Guneysu53 - Yörenin Tek Haber Kaynağı
© Copyright 2020 Güneysu53. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
Gündem
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Güneysu Kaymakamlığı
Güneysu Belediyesi
Çaykur
GüneysuHaber