Fındıklı parkın ismini belirlemek için Referanduma gidelim…

CHP Rize İl Başkanı Saltuk DENİZ'in Basın açıklaması.
Bu haber 2020-12-01 01:35:40 eklenmiş ve 1540 kez görüntülenmiştir.
 
 
CHP Rize İl Başkanı Saltuk DENİZ : Bursa Mv.miz Orhan Sarıbal ve Fındıklı Belediye Başkanımız Ercüment Çervatoğlu ile birlikte Fındıklı Belediyesine açılan soruşturma ile ilgili basın açıklaması yaptık..
CHP Rize İl Başkanı Saltuk DENİZ'ın Basın açıklaması : SAYIN MİLLETVEKİLİM, İLÇE BAŞKANLARIM, FINDIKLI BELEDİYE BAŞKANIM, MECLİS ÜYELERİM VE DEĞERLİ BASIN MENSUPLARI
Öncelikle Fındıklı Belediye Başkanımız ve Belediye Meclis üyelerimize CHP Rize İl örgütü olarak saygılarımızı, sevgilerimizi ve teşekkürlerimizi sunuyorum.
Çünkü burada; siz basın mensuplarının karşısında, yolsuzluk ve hırsızlık iddialarıyla ilgili savunma yapmak için bulunmuyoruz. Burada onurlu bir iş yaptıkları için haklarında soruşturma açılan Fındıklı Belediyesi’nin yanında olduğumuzu göstermek için bulunuyoruz. 
Bu onuru bize yaşattıkları için kendilerine bir kez daha teşekkür ederiz. 
Fındıklı halkıyla gurur duyuyoruz, bize büyük bir onur yaşattılar. 
100. Yıl ATATÜRK PARKI Rize İl genelinde Atatürk ismini yaşatan tek parktır. Fındıklı Belediyesi, Rize’mizin geneli için önemli bir eksiği gidermiştir. 
Bizim onurumuz ve gururumuz olan parkın adı için soruşturma açanlar, yürütenler, karar alanlar, Cumhuriyet tarihinin kara lekeleridir. 
Savunma yapması gerekenler onlardır. 
Sizlere, bizlere ve Tüm Rizelilere özür borçları var.
Cumhuriyet kenti olan Rize’nin ilçesi Fındıklı’da Belediye parkına ATATÜRK ismi verildiği için soruşturma açılması Fındıklı’ya ve Rize’ye ve doğal olarak Fındıklılara ve Rizelilere saygısızlıktır.
Bu karar Rize’nin “Cumhuriyet Kenti” kimliğine açık bir hakarettir. Rize kimsenin çiftliği değildir.
Alınan bu karar siyasi bir karardır. Bu kararın Fındıklı toplumunda bir karşılığı yoktur.
Ortada bedeli ödenemeyecek bir kamu zararı vardır. Bu öyle bir kamu zararıdır ki, soruşturmayı açanlar ömürleri boyunca ödeyemezler. Atatürk ismini kamuya zararlı görmek, Cumhuriyeti kuran ATATÜRK’Ü sakıncalı görmek ve bunu yasal olarak da metne geçirmeye çalışmak en büyük KAMU ZARARIDIR. 
Çünkü bu kararla birlikte kamunun en önemli kurucu değerine hakaret edilmektedir
Bizler, bugün burada olanlar ve cumhuriyet meşalesini Türkiye’nin dört bir yanında tutanlar, sizlerin zarar diye nitelendirdiğiniz 7 Bin TL’yi biz öderiz. Ama siz açmış olduğunuz bu kamu zararının bedelini nasıl ödeyeceksiniz? 
Kamu zararı kararı alan, soruşturmayı açan, soruşturma izni veren sizler; bu işte hepiniz suçlusunuz. Hepiniz ömür boyu almış olduğunuz bu utanç kararıyla yaşayacaksınız. 
Türkiye Cumhuriyeti’ni Atatürk kurmuştur. Sizler de Atatürk’ün kurduğu bu Cumhuriyetin Kaymakamı ve İçişleri Bakanısınız. Göreve gelirken “Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı kalacağınıza” yemin ettiniz. Sizin yemininize bağlı kalmanız bu mudur?
Buradan, görevini kötüye kullanan kaymakam ve içişleri bakanı  hakkında suç duyurusunda bulunuyorum. Ettikleri yemine bağlı kalmadıkları ve Atatürk’ün manevi şahsiyetine hakaret ettikleri için haklarında kamuoyu önünde suç duyurusunda bulunuyorum.
Cumhuriyetimizi kuran Atatürk’ün ismini bir parka verdikleri için; seçimle gelen belediye başkanı ve belediye meclisi üyeleri hakkında soruşturma açmak hangi düşüncenin ürünüdür?
Parka, Millet parkı ismi Fındıklı halkına sorulmadan verilmiştir. 
ATATÜRK İSMİ İSE FINDIKLI HALKINA SORULARAK VERİLMİŞTİR. 
Mesele de hiçbir tartışmaya mahal vermeyecek şekilde sona ermiştir.  
Fındıklı Halkı iradesini ortaya koyarak parkın adının 100. Yıl Atatürk Parkı olmasına karar vermiştir. Halk ne diyorsa o olur…  
Eğer halkın fikirlerini önemsiyorlarsa ve kendilerine güveniyorlarsa parka hangi ismin verileceğini Fındıklı halkına yeniden soralım. Fındıklı’da parkın ismini belirlemek için Referanduma gidelim…
Başta söyledik, yine söylüyoruz; Atatürk ismini kamuya zararlı gören anlayışa teslim olmayacağız. Ve parka asılan, üstünde ATATÜRK isminin yazılı olduğu tabelayı asla indirtmeyeceğiz. Zihinlerden de, tabelalardan da Atatürk ismini sildirtmeyeceğiz.  
Biz bu utancı yaşamayız, kimsenin de bu utancı yaşatmasına izin vermeyiz.
Bir kez daha Belediye Başkanımızı ve Belediye Meclis üyelerimizi bu onurlu davranışları için tebrik ediyor ve kutluyoruz. Tüm Fındıklı halkını da haklı mücadelelerinden dolayı selamlıyoruz…


ETİKETLER : Fındıklı parkı n ismini belirlemek için Referandum a gidelim
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket

Güneysu53.com - Guneysu53 - Yörenin Tek Haber Kaynağı
© Copyright 2021 Güneysu53. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
Gündem
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Güneysu Kaymakamlığı
Güneysu Belediyesi
Çaykur
GüneysuHaber