Esnafımız kiralarını, vergilerini, stopajlarını ödeyemez hale geldi...


Bu haber 2020-12-26 15:45:33 eklenmiş ve 1363 kez görüntülenmiştir.
YENİDEN REFAH PARTİSİ STK VE HALKLA İLİŞKİLER BAŞKANLIĞI BASIN AÇIKLAMASI 
Yeniden Refah Partisi STK ve Halkla ilişkiler birimi olarak, birçok ilimizde yapılan esnaf ve halk ziyaretlerimizle; vatandaşlarımızın ve esnaflarımızın sorunlarını yerinde dinledik. Bu ziyaretlerimiz esnasında gördük ki; esnafımız çok sıkıntılı. 

Esnafımızın kiralarını, vergilerini, stopajlarını ödeyemez hale geldiklerini, günlerce siftah dahi yapamadan işyerlerini kapamak zorunda kaldıklarını, personel çıkarmak zorunda kaldıklarını, evlerini ve arabalarını satmak zorunda kaldıklarını, dededen ve babadan kalma birikimlerini dahi bitirdiklerini, icraların geldiğini, 20-30 yıllık esnaf komşularının mahcubiyet içerisinde işyerlerini kapattıklarını, bir çok esnafın ev kirasını dahi  ödeyemedikleri için yerinden, yurdundan olduklarını vb gibi saymakla bitmeyecek kadar sıkıntıda olduklarını tespit ettik.
 Halkımız  ise; esnaftan farklı olmadığını, aile fertlerinin işten çıkarıldığı ve işsiz kaldığı için geçim zorluğu çektiklerini, ev kirası, doğalgaz ve elektrik paralarını ödeyemediklerini, marketten aldıkları bir ürünü bir kaç gün sonra çok daha zamlı olarak almak zorunda kaldıklarını, bir çoğunun esnaf arkadaşlarının ve komşularının anti depresan ilaçlar kullandıklarını ifade ettiler.  
Ne yapacaklarını şaşırdıklarını Doğu ve Güneydoğu,Anadolu’nun bir çok şehrinde yaşayanların işsizlik ve aşsızlık yüzünden bir umutla büyükşehirlere akın ettiklerini gözlemledik. Hatta  öyle insanlara rastladık ki; köyünde 600 dönüm arazisinin olduğunu, traktörünü vergisinden dolayı ve mazot alamadığı için sattığını, büyük şehirlerdeki inşaatlarda köyüne para göndermek için çalıştığını yine üzülerek tespit ettik.  

Bunla da bitmeyip çalıştığı inşaat sahibi müteahhidin de daire satamadığı için çalışanın ücretini ödeyemediğini gördük. İşsizliğin had safhada olduğu tarım sektöründe ise çiftçimizin kooperatiflere, bankalara ve devletin diğer kurumlarına olan borçlarının sabitlenip ertelenmesi hatta silinmesi gerektiği, hiç olmaz ise pandemi sürecinde  doğalgaz ve elektrik borçlarını karşılaması gerektiği isteklerini insanlarımıza hak vererek dinledik. İnsanlarımız, “devlet bugün yanımızda yoksa ne zaman olacak” diye sıkıntılarını, taleplerini dile getirerek bizden vatandaşın sesi olup serzenişlerini yetkili mercilere iletmemizi rica ettiler.
 
 Yeniden Refah Partisini yanlarında görmekten mutlu ve daha önemlisi UMUTVAR olduklarını, bu sorunları ancak Erbakan ruhuna sahip zihniyetin ve bu zihniyeti taşıyan  Fatih ERBAKAN beyin çözebileceğine olan inançlarının tam olduklarını ifade etmeleri ise bizi ziyadesi ile mutlu etti. 
 
Bizlere ise; esnafın, çalışanın, vatandaşın yüzüne çıkamayan iktidarın ve muhalefetin aksine “Seçim zamanı değil, geçim zamanı” sloganı ile yağmur, çamur, kar ve soğuk demeden kendilerine Genel Başkanınız Fatih ERBAKAN beyin selamını ve projelerini sunmamızdan dolayı memnuniyetlerini bildirerek teşekkür ettiler.  Ayrıca “daha çok çalışın, bu milletin size ihtiyacı var, lütfen uyumayın, Allah rızası için  daha çok çalışın” tekmilleri bizleri fazlasıyla mutlu edip yorgunluğumuzu unutturdu. 
Bu arz, bu talep, bu güven, halkın bizlere olan bu umudu, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr Fatih ERBAKAN’a selamları, duaları ve bizden beklentileri bizleri çok sevindirmiş ve çalışmalarımızda çok önemli bir yer etmiştir. 

Biz Yeniden Refah Partisi olarak; Genel Başkanımızdan Başkan Yardımcılarımıza, MKYK üyelerimizden İl Başkanlarımıza, İlçe Başkanlarımıza, Mahalle-köy temsilcilerimize ve sandık müşahitlerimize kadar, yani bütün birimlerimize kadar gece-gündüz, yağmur-çamur, kar-kış demeden bu aziz milletimizi yeniden refah içerisinde, huzurlu, mutlu, onurlu günlerine ulaştırmak için çalışma sözü  veriyoruz.
Bizler; esnafımızın, işçimizin, memurumuzun, çiftçi-üretici ve köylümüzün, gencimizin, ihtiyarımızın yani toplumumuzun her kesiminin umudu olmak için ve halkımızın tüm sorunlarını çözmek için ilk seçimde iktidara geliyoruz. Tüm bu tablo göstermiştir ki,  halkımızın bütün sorunlarını çözmek ancak Yeniden Refah Partisi iktidarı ile mümkündür
 
STK VE HALKLA İLİŞKİLER BAŞKANI
         CEMİL ÇOLAK

ETİKETLER : yeniden refah
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket

Güneysu53.com - Guneysu53 - Yörenin Tek Haber Kaynağı
© Copyright 2021 Güneysu53. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
Gündem
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Güneysu Kaymakamlığı
Güneysu Belediyesi
Çaykur
GüneysuHaber