CHP’ li Vekiller Güneysu’da Çay Üreticisinin Sorunlarını Dinledi...


Bu haber 2021-10-23 22:18:46 eklenmiş ve 164 kez görüntülenmiştir.
CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan ve Osmaniye milletvekili Taha Ünlü Güneysu ilçesinde bir dizi ziyarette bulundu. Vatandaşların sorunlarını dinledi ve partilerinin çözüm önerilerini sundu.
 
 CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan ve Osmaniye milletvekili Taha Ünlü Güneysu ilçesinde bir dizi ziyarette bulundu. Vatandaşların sorunlarını dinledi ve partilerinin çözüm önerilerini sundu. CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan ve Osmaniye milletvekili Taha Ünlü Güneysu ilçesinde Başaran Mahallesi, Selamet Köyü ve İslahiye Köyünde vatandaş ziyaretlerinde bulundu. Hasta olan kişileri geçmiş olsun ziyaretinde bulunan CHP li vekiller, taziye ziyaretlerinde de bulundu. CHP li vekiller Küçükcami mahallesinde kahve ziyaretinde bulunarak vatandaşların sorunlarını dinlediler.

 Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan ziyaretle ilgili şunları söyledi. “CHP milletvekilleri olarak Rize ve ilçelerindeki sorunları tespit etmek için Osmaniye milletvekili Taha Ünlü ile birlikte Güneysu’daydık. Güneysu ve köylerini gezdik. Güneysu ilçesinde kahve ziyareti gerçekleştirdik. Burada en büyük sorun çay üreticisinin sorunları. Burada Çaykur daha etkin bir şekilde korunmalı, piyasada daha etkin olmalı. Özellikle köylünün elinde kalan mali çok düşük değerde alım yerinde tüccara zarar ederek vermek zorunda kalıyor. Bunun için önerilerimizi milletvekillerimizle hazırladığımız çay yasa teklifimiz var. Bu önerilerimizi onlara getirdik, anlattık. Bu işin düzelmesi için Çaykur’ un daha fazla alım yapması, özel sektördeki mevcut boş kapasiteyi Çaykur’ un kapatmasını öneren ve içinde pek çok değişiklik içeren bir çay yasası var. Bu yasayı anlattık vatandaşımıza. Bunun meclisten geçmesi için biz elimizden geleni yapacağımızı iktidar milletvekillerinin de destek olması gerektiğini anlattık. Genel başkanımız bir ay önce bu bölgedeydi. Onun ziyaretlerinde birçok sorun tespit etmişti, Genel başkanımızın tespit ettiği sorunlarla ilgili çözümlerimizi aktardık. Son derece güzel, misafirperver bir ziyaret gerçekleştirdik. Bütün Güneysu’ ya teşekkür ediyorum” dedi Osmaniye milletvekili Taha Ünlü Güneysu ziyaretleri için şunları söyledi. “Bende Özgür Vekilin söylediği gibi Güneysu ilçesinde köyleri dolaştık, kahveleri dolaştık ve burada sıcak bir ilgi gördük. Hepsine ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum. Ayrıca ilçe yönetimimiz, ilçe başkanımız gerçekten bizi çok güzel yerlere götürdü. Halkın sorunlarını dinledik. Özgür vekilimizin dediği gibi tek sorun çay üreticisinin sorunudur. Bizde özgür vekilin dediği gibi çözüm önerilerimizi anlattık. Çay kanun teklifini meclise verdiğimizi ve bunun üzerine durduğumuzu, diğer iktidar vekillerinden de destek istediğimizi belirttik. Ama vatandaş zor durumda, çay üreticisi zor durumda. Burada çiftçinin, köylünün tek geçim kaynağı çay. Çaykur’ un yeniden yapılanması gerekiyor. Kapasitesinin artırılması gerekiyor. Çiftçiyi tüccara mahdum etmemesi gerekiyor. Bizim derdimiz o. Çay kanun teklifinde bunların hepsi var. İnşallah bu kanun çıkarsa Rize’ nin ve Güneysu ilçesindeki çay üreticisi vatandaşlarımızın sorununu çözmüş olacağız” dedi
ETİKETLER : a b c ç d e r u l ş z w Q t
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -

Güneysu53.com - Guneysu53 - Yörenin Tek Haber Kaynağı
© Copyright 2021 Güneysu53. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
Gündem
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Güneysu Kaymakamlığı
Güneysu Belediyesi
Çaykur
GüneysuHaber