Emekliler de En Az Yüzde Elli Zam Bekliyor…


Bu haber 2021-12-17 01:19:31 eklenmiş ve 81 kez görüntülenmiştir.
 Asgari Ücret Tespit Komisyonundaki İşçi, İşveren ve Hükümet temsilcileri hissedilen enflasyonun Yüzde 50’nin üzerinde olduğunu perçinlemiş oldu. Emeklilerin de yeni yılda alacakları zam beklentisinin en az yüzde 50 olacağı yönünde beklentiye girdi.
 2022 Yılı Asgari Ücreti Yüzde 50,44 Oranında Arttırıldı. Asgari Ücret Tespit Komisyonundaki İşçi, İşveren ve Hükümet temsilcileri hissedilen enflasyonun Yüzde 50’nin üzerinde olduğunu perçinlemiş oldu. Emeklilerin de yeni yılda alacakları zam beklentisinin en az yüzde 50 olacağı yönünde beklentiye girdi.

 İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2022’de geçerli olacak asgari ücreti belirleme çalışmaları kapsamında dördüncü ve son toplantısını yaptı.

 Toplantı sonrası AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kameraların karşısına geçti.

 Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasına göre, 1 Ocak 2022’den itibaren geçerli olacak asgari ücret 4 bin 250 TL oldu.

 Erdoğan’ın açıklamasından öne çıkan satır başları:

 “Bilindiği gibi asgari ücret her yıl çalışan ve işveren kesimlerinin iştirakiyle belirlenmektedir. Bugün 4. toplantıda nihai karar aşamasına gelinmiştir. Taraflar özveri ile bu süreci işlettiler. Bundan dolayı Cumhurbaşkanı olarak ben de çok mutluyum. Asgari ücreti 4 bin 250 lira olarak belirledik. Asgari ücretteki artış yüzde 50 seviyesinde gerçekleşti”

 – ASGARİ ÜCRETTEN VERGİ KALDIRILDI.
 Yılbaşından itibaren asgari ücretten, gelir vergisi ile damga vergisini kaldırılarak İşveren kesimini 450 liralık ilave yükten kurtarılmış olacak.

 01 Ocak 2022’den itibaren geçerli olacak asgari ücret yüzde %50,44 yani toplamda 1425 TL artırılmış oldu. TÜİK’in açıkladığı resmi enflasyon yıllık yüzde 21,31’ken asgari ücrete yapılan yüzde 50,44’lük zam, açıklanan değil hissedilen enflasyon oranlarının arasındaki farkı ortaya koydu.

 – EMEKLİLER DE EN AZ YÜZDE 50 ZAM BEKLİYOR
 Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 01 Ocak 2022’den itibaren geçerli olacak asgari ücreti açıklamasının ardından TÜİK’in açıkladığı enflasyon rakamlarına göre zam alan emekliler de asgari ücrete yapılan zam oranında artış beklentisi doğdu. Tartışma konusu olan TÜİK’in enflasyon rakamlarının da aslında hissedilen enflasyonun çok altında kaldığını gözler önüne sermiş oldu.
 
kaynak:http://emeklininsesi.com/
ETİKETLER : a b c ç d e r u l ş z w Q t
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -

Güneysu53.com - Guneysu53 - Yörenin Tek Haber Kaynağı
© Copyright 2022 Güneysu53. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
Gündem
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Güneysu Kaymakamlığı
Güneysu Belediyesi
Çaykur
GüneysuHaber