SİYASİ PARTİLER, SİYASİ HOLDİNGLERE DÖNÜŞMÜŞ...

Büyük Birlik Partisi Rize Merkez İlçe Başkanı Abdülkadir USTA ;siyasi partilere yapılan hazine ve seçim yardımı tamamen kaldırılsın. Siyasi partiler adeta bu yardımlarla siyasi birer holdinge, ticaret haneye, dönüşmüş durumdalar.
Bu haber 2022-01-09 01:50:31 eklenmiş ve 75 kez görüntülenmiştir.
 
Büyük Birlik Partisi Rize Merkez İlçe Başkanı Abdülkadir USTA,  Bir kaç gün içerisinde meclisteki beş siyasi partinin banka hesaplarına hazine tarafından 650 milyon TL aktarılacak. Seçim olması halinde ise, bu para 2.5 milyar TL ye çıkacak. Adeta siyasi partiler birer ticari holdinge dönüşmüş. dedi.
Büyük Birlik Partisi Rize Merkez İlçe Başkanı Abdülkadir USTA yaptığı açıklamada : Aziz Milletimiz, bu paradan terör örgütünün siyasi uzantısı olan HDP ye de 77 milyon TL düşüyor. Seçim olması halinde rakam 200 milyon TL ye çıkacak. Bir yandan terörle mücadele ediyoruz, binlerce Vatan evladımız Şehit oluyor, Analar Babalar ağlıyor, nice çocuklarımız yetim ve öksüz kalıyor. Diğer yandan hazineden terör örgütünün siyasi uzantısına finansman sağlanıyor ve siyaset buna göz yummakta. Halkımız buna tepkili, bunu Aziz Milletimiz kabul etmiyor. Derhal buna müdahale edilmeli. Ve teröre giden bu yardım kesilmeli. diyen başkan Abdulkadir Usta  açıklamasına söyle devam etti,

Bizler BBP olarak, Sn. Genel Başkanımız Mustafa DESTİCİ'nin ekonomide zor bir zamandan geçtiğimiz bu dönemde siyasi partilere yapılan hazine ve seçim yardımı tamamen kaldırılsın. Siyasi partiler adeta bu yardımlarla siyasi birer holdinge, ticaret haneye, dönüşmüş durumdalar. Oysa siyasi partiler Milletimize hizmet için vardır. Ekmek elden su golden, bi elleri yağ da bir elleri balda. Hani Halka hizmet Hakka hizmetti. Ne yazık ki her geçen gün Ülkemizde siyasetin kalitesi daha da düşmektedir. Rahmetli Muhsin Baş kanımızın ifade ettiği gibi, Kurulan sistem adil değil, ne seçilen muktedir, ne de seçen. Sistem buna müsade etmiyor. Ve bu sistemden beslenenlerde bu durumdan gayet memnunlar. 
 BBP olarak 2002 de hazine yardımı bizede yapıldı ve Rahmetli Genel Başkanımız Bu Parayı Şehit Ailelerine ve Derneklere dolaylı yoldan dağıttı. Hatta hukuki olarak bunun önüne engelde koydular, bunu yapamazsınız ceza ödersiniz diye. Otuz yıllık siyasi parti olarak devletimize yük olmadan ayaktayız. Üyelerimizin aidat ve teşkilatımızın katkıları ile bu günlere geldik. BBP her daim Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu'nun çizgisinde ve Genel Başkanımızın gösterdiği kararlılıkla bu Aziz Milletimizin Gerçek Muktedir iktidarını gerçekleştirmek, İlahi Kelimetullah ve Nizamı Alem Davamız için, azimle ve kararlılıkla mücadelemize devam edeceğiz. Bizler Kahraman Devletimizin, Aziz Milletimizin Gerçek sevdalılarıyız. Onun için Muhsin'ce Duruş, Muhsin'ce Doğuş diyoruz.

ETİKETLER : a b c ç d e r u l ş z w Q t
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -

Güneysu53.com - Guneysu53 - Yörenin Tek Haber Kaynağı
© Copyright 2022 Güneysu53. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
Gündem
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Güneysu Kaymakamlığı
Güneysu Belediyesi
Çaykur
GüneysuHaber