Güneysu Proje Yarışmasında 6 Proje Yarıştı...

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı bölümü ile Güneysu Belediyesi ortak projesi olan Güneysu Spor Tesisleri Peyzaj Çalışması için oluşturulan 6 çalışma arasından birinci olan seçildi.
Bu haber 2017-04-01 19:52:00 eklenmiş ve 494 kez görüntülenmiştir.

Projenin sunumu ve birinci olan çalışmanın belirlenmesi toplantısı Güneysu Hükümet Konağı toplantı alanında yapıldı. Toplantıya Güneysu Kaymakamı İhsan Selim Baydaş, Güneysu Belediye Başkanı Halil Turan, Rize Kent Konseyi Başkanı Sadullah Köse, Peyzaj Mimarlığı Bölüm Başkanı Turan Yüksek, Doç. Dr. Banu Bekçi, Yrd. Doç. Deryanur Dinçer, KTÜ Peyzaj Mimarlığı Bölümünden Yrd. Doç. Serap Yılmaz, RTEÜ Kütüphane Dairesi Başkanı Nagihan Kaynak Daire amirleri ve davetliler katıldı. 

  

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Peyzaj Mühendisliği tarafından kendilerinden bir yer istendiğini dile getiren Güneysu Belediye Başkanı Halil Turan; “Hem öğrencilerin pratik yapabilmesi hem de bizim uygulayabileceğimiz bir alan olan Güneysu Spor tesislerinin hemen yanındaki bölümü onlara önerdik. Yapılan çalışma sonrası öğrencilerimiz birbirinden farklı 6 projeyi jürimizin beğenisine sundu. Bizde burada yapılabilecek alternatifleri maket olarak görme şansımız oldu” şeklinde konuştu.  

Ak Parti’nin gençlerin fikirlerine projelerine değer verdiğini vurgulayan Belediye Başkanı Turan; “Partimiz gençlere verdiği önemi Anayasa değişikliğinde yasalaştırmak için seçilme yaşını 18’e indirdi. İnşallah 16 Nisan’dan sonra bu böyle olacak. Gençlerimiz hocalarımızın da katkıları ile güzel şeyler ortaya koydular. Jürinin değerlendirmesi ardından bizde bu proje üzerinde çalışmamamızı yaparak uygulamaya geçeceğiz. Deremizin suyu az ama aşırı yağmurlarla da taşkınlar oluyor. Bunun için bir takım önlemlerimiz olacak. Bu çalışmaları Devlet Su İşleri (DSİ) ile birlikte yürüteceğiz. Bu çalışmalar bizimde ufkumuzu açmıştır” ifadelerine yer verdi. 

  

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Peyzaj Mimarlığı Bölümü Banu Bekçi; üçüncü sınıf öğrencileri ile bu çalışmayı yaptıklarını belirterek; “Bu projeye altı çalışma ile hazırlandık. Peyzaj Mimarlığı Bölümü öğrencilerimiz bu projede farklı konseptler hazırlayarak buraya geldi. Kimisinde yeşil alanlar kimisinde rekreasyon alanları daha fazla kullanıldı. Aynı zamanda bu alanı ziyaret edenlerin daha uzun süre kalabileceği yerler oluşturuldu. Bu alanda yöresel yemekler gelenlere sunulabilirim. Her projede dere ile buluşabilecek yerler konulmuş durumda. Dere bizim için sadece görsel bir materyal değil aynı zamanda insanların kullanabilecekleri bir argüman olarak ta projede dereye yer verildi” ifadelerini kullandı. Konuşmalar ardından 6 çalışma arasında jüri birinci, ikinci ve üçüncüyü belirlenerek kendilerine çeşitli ödüller verildi. 

  

 

 

http://www.guneysu.bel.tr/Haber/Proje-Yarismasinda-6-Proje-Yaristi-417.html

ETİKETLER : Güneysu Proje
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güneysu Haber haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket

Güneysu53.com - Guneysu53 - Yörenin Tek Haber Kaynağı
© Copyright 2018 Güneysu53. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
caykur
GüneysuHaber