CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, BABA OCAĞINDA HALKA HİTAP ETTİ…

Rize Valilik Binası önünde gerçekleşen Toplu Açılış Töreni saat 14.00'de başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Rizeliler büyük bir ilgi gösterdi.
Bu haber 2017-04-03 20:39:42 eklenmiş ve 394 kez görüntülenmiştir.

Rize Valilik Binası önünde gerçekleşen Toplu Açılış Töreni saat 14.00'de başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Rizeliler büyük bir ilgi gösterdi. Coşkulu kalabalıkta hemşerilerine seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı 10 binden fazla insan dinledi. Törende açılış konuşmasını Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan referandum mitingleri kapsamında baba ocağı Rize'de halka hitap etti. Erdoğan konuşmasında, "Artık son iki haftaya girdik, 2 hafta sonra Allah nasip ederse ülkemizde tarihi bir dönüm noktasını yaşıyoruz" dedi.
Kimlerin hayır dediğini biliyorsunuz. CHP, HDP ne yazık ki Saadet'in başındaki bazı takımda hayır diyor. Ama ben Saadet'e gönül vermiş kardeşlerimi ayırıyorum, aynı şekilde MHP içindeki vatansever kardeşlerimi de tefrik ediyorum.

"Rize mücadeleyi bırakmadığı sürece hiç kimse bu vatanı bölemeyecek, sizlerin desteğiyle hainlerin tuzaklarını başlarına geçirmeye devam edeceğiz" diyen Erdoğan sözlerini söyle sürdürdü; "Üç beş Avrupalının bu ülkenin gururunu incitmesine izin vermeyeceğiz. Avrupa'daki oy kullanan kardeşlerimizi ne kadar engellerseniz engelleyin oradaki sandıkları da patlatacağız. Bu Nazi torunlarına gereken cevabı verin. İsviçre terör örgütüne destekli miting yaptırıyor. Gün ola harman ola."İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları: 
Rize yola çıktığımızdan beri asla yalnız bırakmadı. bugün hakikaten bir başka güzelsiniz, 16 Nisan'da inanıyorum ki Türkiye'de sandıkları Rize her engellemeye rağmen patlatacak.
"Rizemize sağlıkta atığımız adımlar belli, TOKİ kanalıyla 2174 konut yaptık. Çaykur tarafından üreticilerimize 6 katrilyon lira ödedik. Şimdi Ovit Tüneli ve bağlantı yolları çalışmamız son sürat devam ediyor" dedi.

Rize ve Artvin'e hizmet verecek havalimanının tüm hazırlıkalrı bitti. İhalesi tamamlandı, birazdan bismillah deyip temelini atıp inşaasına başlayacağız. En geç 2021 sonu havalimanını tamamlayacağız. Dünyanın en gelişmiş ülkelerinde ne vasa hatta daha iyisini milletimize kazandırmaya gayret ettik.
Eğitimde 27 bin derslik, 560 bin yeni öğretmenle yolumuza devam ettik. Şimdi 181 üniversitemiz var. 81 vilayetin tamamında üniversite var. Şimdi de devrim niteliğinde bir halkoylamasına giriyoruz. Birisi çıkmış diyor ki; Parlamentoyu çocuklarla mı dolduracağız. Gençlerimize bu şekilde yaklaşmak bir hakarettir. 7,5 milyon genç oy kullanacak. Bu gençlerin parlamentoya girmesi en doğal haklarıdır.

RİZE BAĞIMSIZLIĞIN KIYMETİNİ ÇOK İYİ BİLİR

Karadeniz, özellikle de Rize, özgürlüğün kıymetini çok iyi bilir. Bunun için Rize konu vatan olduğunda gözünü kırpmadan şehadete koşan yiğitlerin memleketidir.
Rize özgürlüğün, bağımsızlığın kıymetini çok iyi bilir, mesele vatan olduğunda gözünü kırpmadan canını veren yiğitler var.
Rize mücadeleyi bırakmadığı sürece hiç kimse bu vatanı bölemeyecek, sizlerin desteğiyle hainlerin tuzaklarını başlarına geçirmeye devam edeceğiz.

BU NAZİ TORUNLARINA GEREKEN CEVABI VERİN

Üç beş Avrupalı'nın bu ülkenin gururunu incitmesine izin vermeyeceğiz. Avrupa'daki oy kullanan kardeşlerimizi ne kadar engellerseniz engelleyin oradaki sandıkları da patlatacağız. Bu Nazi torunlarına gereken cevabı verin. İsviçre terör örgütüne destekli miting yaptırıyor. Gün ola harman ola.
Kardeşlerim, İsviçre Parlamentosunun önünde Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanının pankartta resmi, o resimde şakağına silah dayatılmış. Ne diyorlar? Erdoğan'ı öldürün. Ankara'da da söyledim. Vah dangalaklar vah! Siz kim oluyorsunuz? Biz ölümü korkutmuşuz. Biz gökten zembille gelmedik. 40 yıllık siyasi hayatımızda mücadeleyle geldik. Biz silahlarla değil bu milletin iradesiyle sandıklardan çıktık.

Avrupa'daki bazı liderler terör örgütlerini besliyor. İsviçre'de, teröristler İsviçre polisinin koruması altında bu gösteriyi yapıyor. AB üyesi ülkeler bakıyorsunuz; Hıristıyanı, Ateisiti beraber Vatikan'a gidiyor. Bakın bu çok manidardır. Böyle bir zamanda Vatikan'ın AB ile işi ne? Bu çok manidardır. Bakın hepsi tek millet oldu. Türkiye'yi AB'ye almamak için ellerinden geleni yapıyorlar. 16 Nisan bunun içinde önemli. 16 Nisan'dan sonra bu konuyu da masaya yatıracağız.

"SİZİN İNİNİZE GİRDİK! DAHA DA GİRECEĞİZ "

Havalimanında milletimle beraber oldum ama o saatte Kılıçdaroğlu kaçıyordu, havalimanına inip Bakırköy İlçe Başkanlığının evine gitmiş. 7 Ağustos'ta Kılıçdaroğlu gelmeyecekti, son gün baskılarla dayanamayıp geldi. Bunlarda yürek yok. Sizler de takip ediyorsunuz.

Davalar görülmeye başlandıkça FETÖ'cü sapkınların ne kadar büyük bir ihanet içinde oldukları daha iyi anlaşılıyor. Böyle bir hainliği ancak aklını namusunu imanını Pensilvanya'daki şarlatana bir dolara satmış mankurtlar yapabilir. Şimdi utanmadan sıkılmadan işledikleri cinayetleri inkar ediyorlar. Şehitlerimizin bedelini ödeyeceksiniz.

Kimi Avrupalıların bu hainlere arka çıktığını görüyoruz. Sizin ininize girdik, daha da gireceğiz. Hala devletin sağında solunda saklananlar varsa onları da bulup çıkaracağız.

SAADET'İN BAŞINDAKİ BİR TAKIM 'HAYIR' DİYOR

Hayır diyenler kimler? Kandil'de PKK'nın elebaşı hayır diyor, İmralı'daki hayır diyor, Pensilvanya'daki o alçak hayır diyor, Batı'daki faşistler hatta milletvekilleri hayır diyor, Ülkemde de kimlerin hayır dediğini biliyorsunuz. CHP, HDP ne yazık ki Saadet'in başındaki bazı takım da 'hayır' diyor. Ama ben Saadet'e gönül vermiş kardeşlerimi ayırıyorum, aynı şekilde MHP içindeki vatansever kardeşlerimi de tefrik ediyorum.

ARTIK BU SİSTEMDE DİRENMENİN MANASI KALMAMIŞTIR

Türkiye'nin Cumhurbaşkanlığı sistemine daha önce geçmesi gerekirdi ama olmadı, Fransa krizleri 60 yıl önce yarı başkanlık sistemine geçerek çözdü. Özal'a sivil diktatör dediler, şimdi de aynı şeyleri bu kardeşiniz için söylüyorlar. Zaman değişse de yalanlar değişiyor. Biz yönetim sistemimizdeki zafiyetler nedeniyle 22 defa sıkıntıya düştük. Artık bu sistemde direnmenin manası kalmamıştır. 7 Haziran seçimlerinde yaşadıklarımız ortada. Baktık ki koalisyon kurulamıyor, seçim dedik. Milletim bu sefet tek başına iktidar dedi. Bu sıkıntılar tekrarlansın istemiyoruz. Türkiye'nin Cumhurbaşkanlığı Sistemine daha önce geçmesi gerekirdi ama olmadı. Bu hayır diyenler, köprülere de hayır dediler, Marmaray'a da hayır dediler, Avrasya Tüneli'ne de hayır dediler, 18 Mart Çanakkale Köprüsü'nde sustular. Bunlar nerede faydalı bir adım atarsınız karşısına dikilirler. Bizim eserlerimiz ortada.

"BU NE TERBİYESİZLİK! SEN KİMSİN?"

Şimdi bakın ana muhalefetin milletvekili çıkmış, 'evet' diyenleri denize dökmekten bahsediyor. Bu ne terbiyesizlik, sen kimsin? Sana adım attırmazlar adım! Sen bu milleti ne zannediyorsun. Sen ne biçim bir genel başkansın? Sen bu milletvekiline kalkıpta ağzının payını nasıl vermezsin. Bu adam ne anayasa ne kanun bilir ne de şu 18 maddeyi okumuş. Ana muhalefetin başında böyle birinin olması bizim içinde iyi onu da söyleyeyim. 7 seçime girdi, hepsini kaybetti. Hala utanmadan sıkılmadan orada duruyor. Bu milletin 14 yıldır desteğini alan siyasi harekete sen bunu nasıl söylersin. 16 Nisan'da 'evet' çıkarsa denize dökecelermiş! Benim milletim 16 Nisan'da bunlara gereken cevabı verecek. 15 Temmuz'da meydanlardan kaçanlar bizi denize dökecek mecali bulamazlar. Bir başkası güya tecrübeli siyasetçi peygamberlere hakaret ediyor. Ey Baykal yazıklar olsun sana!

BAŞKAN KASAP, ” TÜRKİYE’MİZE KARŞI DUYDUKLARI DERİN ÖFKEYİ HİSSETTİK”

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, “Sevgili Rizeliler sizleri en derin kalbi duygularımla saygıyla sevgiyle selamlıyorum. Hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Bugün bizim bayram günümüz. Çünkü dünya liderimiz, hemşerimiz sayın cumhurbaşkanımız burada, siz burada mısınız? Malum belediye hizmetleri bir şekilde yürütüyoruz. Sayın cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda gerekli adımları atıyoruz. Ancak önümüzde 16 Nisanda çok önemli bir viraj var. Bu viraj için Rize hazır mı? Biliyorsunuz aynı zamanda geçen hafta Avrupa’da Fransa’daydım. Yaşadığımız süreçlerin en yakın şahidi olarak Avrupalıların başta sayın cumhurbaşkanımızın liderliğinde olmak üzere Türkiye’mize karşı duydukları derin öfkeyi hissettik. Bunu durdurmak için 16 nisanda var mıyız? Dünya liderimizin şehri Rize Türkiye’de her zaman sıralamada oy oranlarında birinci oldu.16 nisanda birinci olmaya var mıyız? Evet son olarak şunu ifade ediyorum; her zaman söyleniyor, doğan için var olan bu yeni süreç aynı zamanda Rize için Erdoğan içinde vardır. Bunu bütün dünyaya duyuracağız. Hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyorum Allah’a emanet olun”diye konuştu.

 

 

ETİKETLER : Rize Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket

Güneysu53.com - Guneysu53 - Yörenin Tek Haber Kaynağı
© Copyright 2018 Güneysu53. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
caykur
GüneysuHaber