ÇAYA VERİLEN FİYAT KÖTÜNÜN İYİ GÖSTERİLMESİDİR...

İYİ Parti Rize İl Başkanı Av. Ayşegül Özyanık Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 2022 yılı yaş çay Taban fiyatı yetersiz bularak ''Çay üreticilerinin beklentisi ise yaş çay taban fiyatının en az 9 TL, destekleme priminin 1 TL olarak toplam 10 TL olmasıdır'' dedi.
Bu haber 2022-05-15 01:51:48 eklenmiş ve 297 kez görüntülenmiştir.
İYİ Parti Rize İl Başkanı Av. Ayşegül Özyanık Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 2022 yılı yaş çay Taban fiyatını değerlendirerek ''yaş çay fiyatı 7 TL olarak açıklanması ciddi bir hayal kırıklığıdır'' dedi.
İYİ Parti Rize İl Başkanı Av. Ayşegül Özyanık değerlendirmesine şöyle devam etti, ''Çay üretiminde en temel maliyetlerden olan gübrenin fiyatı artışının %200+, nakliye için yakıt fiyat artışının %150-250 arasında, işçilik ücretlerinin de %100+ olduğu, mutfak masraflarının da aynı oranlarda arttığı bir ekonomik ortamda yaş çay fiyatı 7 TL olarak açıklanması ciddi bir hayal kırıklığıdır. Ayrıca Çaykur’un kota uygulaması nedeniyle geçen sene açıklanan 4 TL fiyatın neredeyse yarısı fiyatına üreticilerimizin özel sektöre mahkum edildiğini biliyoruz. İktidarın ölümü gösterip bizleri sıtmaya razı etmesini alkışlayanlar elbette olacaktır. Çay üreticilerinin beklentisi ise yaş çay taban fiyatının en az 9 TL, destekleme priminin 1 TL olarak toplam 10 TL olmasıdır. İktidar kontrolündeki TÜİK’in binbir zahmetle belirlediği %70 enflasyon oranında artış kimseyi aldatmasın. Üretim maliyetleri ve temel mutfak masraflarıyla karşılaştırıldığında açıklanan fiyatın çay üreticilerimizin gerçek enflasyon karşısında ezdirilmesidir'' dedi.
ETİKETLER : #İYİPartiRizeİlBaşkanıAyşegülÖzyanık
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Mobil
Ekrem AK 2022-05-15 13:23:08
Yapılanların İyi veya köyü olduğu konusuda Yaptığınız tek şey, boş boş eleştiri.. demogoji ve algı..
Siz ne tür bir proje ile geleceğınızı izah etseniz İnan daha inandırıcı olursunuz..
Söylemlerinize; Bizde boş yere riv rivvvvv derler, bilirmisin..
Toplam 1 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

Güneysu53.com - Guneysu53 - Yörenin Tek Haber Kaynağı
© Copyright 2023 Güneysu53. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Gündem
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Güneysu Kaymakamlığı
Güneysu Belediyesi
Çaykur
GüneysuHaber