YETER ARTIK ÇAY ÜRETİCİSİNİN YAKASINDAN DÜŞÜN

Memleket partisi Rize il başkanı muhittin bayrak Yaptığı yazılı açıklamada "yeter artık üreticinin yakasından düşün, RTB başkanı Mehmet Erdoğan üreticiyi hala kandırabileceğini zannediyor diyerek tepkisini dile getirdi.
Bu haber 2022-06-25 00:08:36 eklenmiş ve 85 kez görüntülenmiştir.
Memleket partisi Rize il başkanı muhittin bayrak Yaptığı yazılı açıklamada "yeter artık üreticinin yakasından düşün, RTB başkanı Mehmet Erdoğan üreticiyi hala kandırabileceğini zannediyor diyerek tepkisini dile getirdi.
Memleket partisi Rize il başkanı muhittin bayrak açıklamasına şöyle devam etti.
Rize millet vekili Hayati Yazıcının çay kanunu taslağı konusundaki açıklaması ardından zaman kaybetmeden tepkimizi ortaya koyarak bu kanun taslağının içinde üretici lehine hiç bir maddenin yer almadığı, bu kanun taslağının çaykuru pasifize ederek çayın devlet kontrolünden çıkartılmak amacı taşıdığı  ve özel sektör patronlarının kendi çıkar amaçlarına hizmet ederek, adeta kendilerinin çalıp  kendilerinin oynadığını ayrıntılarıyla dile getirmiştik.
 Bıkmadan,usanmadan tekrarlıyoruz TBMM sunulan çay kanun taslağı kesinlikle kabul edilemez niteliktedir. Sevgili üretici hemşerilerime  tekrar bu kanun taslağının çay kanun taslağı  değil olsa olsa özel sektör baronlarını koruma kanun taslağı  olduğunu hatırlatmak isterim. Hazırlanan bu kanun taslağını asla kabul etmiyoruz. Çay kanununu adı altında çıkarılacak bu kanunu çay emekçileri adına ret ediyoruz. Çayda belirleyicinin çaykur olmasını istiyoruz. Bu taslağın ise çaykuru tamamen saf dışı bırakma teşebbüsünden başka bir anlam taşımadığını biliyoruz.
Çay emekçisi hemşerilerim lütven dikkatlerinizi bu konu üzerine çekiniz bu duruma yüksek sesle itiraz ediniz.
Duyarlı Üreticileri kutluyorum çünkü tepkilerini yüksek sesle dile getirdiler, taslağı okuyunca bizlerin ne kadar haklı olduğu gördüler,fakat bu tepkilerin bütün üreticiler tarafından tek yürek olarak  gösterilmesi önemlidir.Yıllar önce buna benzer çay kanunu taslağına nasıl tepkinizi koyup taslağın geri çekilmesine  mecbur bıraktırdıysanız inanın tepkiler devam ettikçe yine bu kanun taslağını geri çekmeye mecbur bırakacaksınız.
 RTB başkanı Mehmet Erdoğan üreticiyi hala kandırabileceğini zannediyor
Üreticinin menfatı için bir madde bile olmayan bu kanun taslağının;  çayı bitiren,çayı çaykurun kontrolünden uzaklaştıran diğer   maddelerini kendileri koymamış gibi gelen tepkiler üzerine sadece yaş çay fiyatını ulusal çay konseyi belirleyecek noktasında bir açıklama yapmaya çalışmış, lakin onuda yüzüne gözüne bulaştırmıştır.Kısaca erdoğan biz sadece fiyat konusunda öneride bulunacağız fakat fiyatı tarım bakanlığı belirleyecek ve açıklayacaktır diyerek komik bir cümle kurmuştur.
Mehmet Erdoğan anlattıklarına kendin inanıyor musun ? 
Mehmet Erdoğan bu anlattıklarına üreticilerin inanacağınımı zannediyorsun ?
Mehmet Erdoğan anlattıklarınla topu bakanlığa atarak sizlerin aklanacağınımı düşünüyorsun ?
 Mehmet Erdogan bırak artık bu  Ali, Cengiz oyunlarını bu millet bu laf salatalarını yemez, üreticileri kandırdığını zannediyorsun fakat sadece kendini kandırıyorsun.
Mehmet Erdoğan unutma !
Keser döner, sap döner, gün gelir hesap döner !
ETİKETLER : memleket partisi Rize muhittin bayrak
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -

Güneysu53.com - Guneysu53 - Yörenin Tek Haber Kaynağı
© Copyright 2022 Güneysu53. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
Gündem
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Güneysu Kaymakamlığı
Güneysu Belediyesi
Çaykur
GüneysuHaber