Çay Kanun Taslağı’nda Tepki Çeken Maddeleri Kimler Koyduysa Açıklasın!

Ulusal Çay Konseyi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erdoğan, Çay Kanun Taslağı’nda Tepki Çeken Maddeleri Kimler Koyduysa Açıklasın!
Bu haber 2022-06-26 17:09:19 eklenmiş ve 147 kez görüntülenmiştir.
Ulusal Çay Konseyi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erdoğan, Çay Kanun Taslağı’nda Tepki Çeken Maddeleri Kimler Koyduysa Açıklasın!
Doğu Karadeniz ve Rize’nin en önemli geçim kaynağı olan çay sektörüne ilişkin herkesin beklediği Çay Kanun Taslağı yaklaşık 15 önce meclise sunuldu. Fakat Çay Kanun Taslağı’yla ilgili Rize kamuoyunda oluşan yanlış bilgiler doğrultusunda bir sürü spekülasyonlar ortaya çıktı. 
Her zaman söylediğimiz üzere hazırlanacak çay kanun taslağının çay tarımında, sanayisinde ve ticaretinde bütün tarafları memnun edecek çayımızın katma değerini arttıracak nitelikte olması gerekmektedir. Bu zamana kadar  hazırlanmış bütün taslaklarda taban fiyat açıklaması Bakanlık tarafından yapılır ibaresi olmasına ve yine hazırlanan diğer taslaklarda yaş çay taban fiyati uygulaması olmasına rağmen sunulan bu taslakta bu maddelere neden yer verilmemiştir? Bütün tarafların memnuniyeti gözetilecekse “Yaş çayın taban fiyatını Ulusal Çay Konseyi belirler” maddesi neden bu kanuna konulmuştur?
Ulusal Çay Konseyi Yönetim Kurulu olarak bizleri de zan altına bırakan Çay Kanun Tasarısı’nda  böyle bir değişiklik kimin tarafından ne şekilde yapılmıştır? Bu değişikliğin yapılma sebebi nedir? İlgililer tüm bu soruların cevaplarını kamuoyuna açıklanmalıdır. Açıklama yapılmayınca yanlış bilgiler kamuoyunu tedirgin ediyor ve yanlış yönlendiriyor. Bölgede özellikle Rize’de kamuoyu tarafından ve bizler tarafından böyle bir açıklama beklenmektedir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur

ETİKETLER : a b c s t r o e d y z k l m
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNDEM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

Güneysu53.com - Guneysu53 - Yörenin Tek Haber Kaynağı
© Copyright 2023 Güneysu53. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Gündem
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Güneysu Kaymakamlığı
Güneysu Belediyesi
Çaykur
GüneysuHaber