Emek verenin emeğinin karşılığını aldığı bir düzeni inşa edeceğiz.

CHP Rize Gençlik Kolları Başkanı Muharrem Diler, AKP'li belediyeleri üzerinden yurtdışında eğitim görmesi için bir kişiye hibe edilen milyonluk burslar bir yana dururken, milyonlarca gencimiz %300'luk öğrenim kredisi faiziyle yaşadığı çıkmazın çaresini aramaktadır.
Bu haber 2022-07-14 00:02:19 eklenmiş ve 118 kez görüntülenmiştir.
CHP Rize Gençlik Kolları Başkanı Muharrem Diler yaptığı yazılı basın açıklamasında, Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan (KYK) geri ödemeli öğrenci kredisi alan arkadaşlarımız %300'luk geri ödeme faizi altında ezilmektedir. Sarayın çocukları AKP'li Belediyelerin hibeleriyle yurtdışında eğitime gönderilirken, bu ülkenin gençleri üvey evlat muamelesi görmektedir. dedi.

CHP Rize Gençlik Kolları Başkanı Muharrem Diler Açıklamamsına şu ifadelerle devam etti, 
Ülkece yaşadığımız ekonomik krizin altında ezilen en önemli kesimlerden biri olan gençler bu bayrama da AKP hükümeti yüzünden umutsuz ve borçlu girdi. Ekonomik krizin altında eğitim hayatlarını sürdürmeye çalışan gençlerimiz, devletin sosyal ve kültürel imkanlarının yetersizliği yanında bir de okumak için devletten almış oldukları kredi borçlarıyla boğuşmakta ve evlerine haciz gelmektedir.Gençlerimizin büyük bir kısmı ülkemizi terk etmekte, geri kalan kısmı ise AKP iktidarı yüzünden doğup büyüdükleri toprakları yani Türkiye'yi terk etme hayaliyle bu adaletsiz sistemin içinde yaşamaya çalışmaktadır.
 İktidar yanlısı şirketlere milyonlarca lira değerinde vergi afları, saray ve şürekasının etrafında kurulan vakıf ve derneklere aktarılan paralar ile dönemin AKP'li belediyeleri üzerinden yurtdışında eğitim görmesi için bir kişiye hibe edilen milyonluk burslar bir yana dururken, milyonlarca gencimiz %300'luk öğrenim kredisi faiziyle yaşadığı çıkmazın çaresini aramaktadır.
 Açıkça ekonomik krizi yaşadığımız bu dönemde, hükümetin öncelikli olarak gençlerin refahını düşünmesi gerektiğini söyledik. Lakin AKP hükümetinin yaşattığı ekonomik krizin bütün faturasını ve yükünü gençlerin üzerine bıraktığını görmekteyiz. İktidarın bu politikalarından yılan ve emeğinin karşılığını alamayacağını düşünen ve AKP iktidarına güvenmeyen gençler ilk hedef olarak yurtdışında çalışmayı kendilerine hedef olarak görmektedir. Tüm yaptığımız uyarılara rağmen yandaşlarını düşünen AKP iktidarı söz konusu gençler olunca bu konuda sessiz kalmaya devam etmiştir. 
 Buradan ülkemizde gelecek kaygısı ve umutsuzluk içinde olan tüm genç arkadaşlarımıza Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu konu ile ilgili düşüncelerini hatırlatmak istiyorum. 
 "Gençlere sesleniyorum: Faizli KYK borçlarını ödemeyin! Bir sene içinde iktidara geliyoruz; sözünü verdiğim gibi, sizden sadece ana para talep edilecek, o da iş bulduğunuzda."

 Buradan genç arkadaşlarımıza sözümüzdür. Bir yıl içinde kurulacak olan Millet İttifakı iktidarında; gençlerin özgürce yaşayabileceği, umutsuzluğa kapılmadan hayallerine ulaşabileceği, liyakatin on planda olduğu, torpilin ve adam kayırmacılığın olmadığı ve emek verenin emeğinin karşılığını aldığı bir düzeni inşa edeceğiz.

ETİKETLER : a b c s t r o e d y z k l m
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -

Güneysu53.com - Guneysu53 - Yörenin Tek Haber Kaynağı
© Copyright 2022 Güneysu53. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
Gündem
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Güneysu Kaymakamlığı
Güneysu Belediyesi
Çaykur
GüneysuHaber