Ridef Gençlik Kollarından alkışlanacak kampanya...

Rize Dernekleri Federasyonu (Ankara RİDEF) Gençlik Kolu, öğrencilerle dayanışma kampanyası başlattı.
Bu haber 2022-08-20 02:35:33 eklenmiş ve 157 kez görüntülenmiştir.
RİDEF Gençlik Kolu üyeleri, Ankara'da eğitim gören üniversite öğrencilerinin ihtiyaç duyduğu ev eşyalarını temin edip kendi elleriyle teslim ediyor.
 Öğrencilerle dayanışma çalışmaları kapsamında, içinde bulunduğumuz zor ekonomik koşullarda ailelerinden uzakta eğitim gören Rizeli gençlerin hayatını kolaylaştırmak adına yapılan bu etkinliğe RİDEF mensupları katkı sağlıyor.
 Ankara RİDEF Gençlik Kolu Başkanı Aziz Can Karaömeroğlu, "Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik koşullar hepimizin malumu. Bu zor koşullarda eğitimlerine ailelerinden uzak bir şekilde Ankara'da devam eden Rizeli kardeşlerimize destek olmak ve kendilerini yalnız hissetmemelerini sağlamak adına böyle bir çalışma başlattık. Kısa sürede 6 öğrenci evinin tefrişatını yaptık. Büyüklerimizin desteği ile daha fazla öğrenci evinin eşyalarını temin edebileceğiz." diye konuştu.
 Bostan'dan öğrenciler için burs çağrısı
 Gençlik Kollarının kampanyasına tam destek veren Ankara RİDEF Genel Başkanı Muammer Bostan, Federasyonun Gençlik Kollarının Ankara’daki gençlerle kurduğu gönül bağının her geçen gün kuvvetlendiğini belirterek, "Hemşerilerimizi öğrencilerimize burs desteği vermeye davet ediyorum. Bu burslar gençlerimiz için son derece önemlidir." dedi.
 Yeni veya iyi durumdaki ikinci el eşyaları gösterilen yerden alıp öğrenci evlerine kendi elleriyle teslim eden RİDEF Gençlik Kolu üyelerinin çalışmasının anlamlı ve takdire sayan olduğunu söyleyen RİDEF Genel Başkanı Muammer Bostan, gençlik kollarını çalışmalarından dolayı tebrik ederek tüm Rizeli hemşehrilerini kampanyaya destek vermeye çağırdı.
 
kaynak: Rize Dernekleri Fedeasyonu- Ankara Ridef
ETİKETLER : a b c s t r o e d y z k l m
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Asayiş haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

Güneysu53.com - Guneysu53 - Yörenin Tek Haber Kaynağı
© Copyright 2023 Güneysu53. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Gündem
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Güneysu Kaymakamlığı
Güneysu Belediyesi
Çaykur
GüneysuHaber