Gençlik ve Spor Bakanlığı Türkiye Rafting Federasyonunu kapattı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı 23/08/2022 tarihi ve 194 sayılı olur ile Türkiye Rafting Federasyonunu kapattı.
Bu haber 2022-08-29 23:26:47 eklenmiş ve 144 kez görüntülenmiştir.
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından kapatılan Türkiye Rafting Federasyonu, Türkiye Rafting Federasyonu Kurucu Başkanı Dünya Rafting Federasyonu Kurucu ve 2. Başkanı Fikret YARDIMCI kapatmayla ilgili basın açıklaması yaptı, Türkiye Rafting Federasyonu başkanı Fikret Yardımcı'nın yazılı basın açıklaması şöyle

Basın Açıklaması;
 Gençlik ve Spor Bakanlığı makamının 23/08/2022 tarihi ve 194 sayılı olur ile Türkiye Rafting Federasyonu kapatılmıştır. Bu kapatılma kararının Rafting camiası tarafından büyük bir üzüntüyle karşılanmıştır. Alınan bu kararın milletimiz ve spor camiamız için hayırlara vesile olmasını diliyorum.
 Bu kapatma kararı neticesinde kurucularından olduğumuz Rafting Dünya Federasyonu Kurucu Başkan Yardımcılığı görevimiz de maalesef ülke olarak sona ermiştir.
 Uluslararası şampiyonalarda Rafting branşında milli takım olarak (170 Altın -149 Gümüş -160 Bronz ) madalya alarak ülkemizi, ay yıldızlı bayrağımızın altında İstiklal marşımız gururla söylenmiştir.
 Sportif Rafting ve Turizm Raftingin yayılması adına ülkemizin birçok ilinde Rafting parkurları inşa ederek hem sporumuza, hem de bölge ekonomisine katkıda bulunduk. En son bir ay önce Yozgat ili Çekerek ilçemizde dünyanın 2. Mükemmeliyet belgesi alan parkuru ilan ederek Uluslararası katılımlı şampiyona düzenledik.
 Öte yandan Van Çatak İlçemizde Bakanlığımızın destekleriyle devasa bir su sporları merkezi inşasına başladık ve bu tesisimizin de % 60 lik bölümünü tamamladık.
 Yine 2018 yılında Bakanlığımız ve Tunceli Valiliğimiz ile birlikte koordineli çalışarak Tunceli Munzur da Su Sporları Merkezimizin açılışını gerçekleştirerek Milli Sporcularımız ın bu topraklarda yetişmesine on ayak olduk .
 Rafting spor branşımız Doğu ve Güneydoğu illerinde kardeşlik, Batı ve Karadeniz illerinde tütün da Orta Anadolu ilerinde gençleri su ile tanıştırma sloganıyla birçok ulusal ve uluslararası projeye imza attık.
 ​Dünyada ki spor toplantılarında terör merkezi Tunceli ’de şampiyona yapılamaz engellemelerine rağmen üç kıtadan 20 ülke 800 sporcunun katılımıyla ülkemizin kaderi terör değildir sloganıyla Rafting dünya şampiyonası düzenleyerek bütün dünyaya ülkemizin kardeşliğini gösterdik. 
 Kahraman güvenlik güçlerimizin başarılı operasyonlar neticesinde terörden temizlenen doğu ve güneydoğu illerimizde Rafting şampiyonaları yaparak geçlerimizle Doğu, Batı kardeşliğinin yeniden teşhisinde büyük etken oldu. Rafting botunun içini sevgiyle doldurarak inadına kardeşlik, inadına sevgi diye dünyaya haykırdık.
 Bir doğa sporu olarak aylık maç adedi mızı 3.7 gibi yüksek bir rakamla Tunceli, Bingöl ili Genç ilçesi, Diyarbakır İli Lice ve çermik ilçeleri, Hakkâri İli Çukurca ve Yüksekova İlçeleri, Van İli Çatak ve Bahçesaray İlçeleri, Şırnak Beytüşşebap, Adıyaman Besni ve Mardin Nusaybin ilçesi gibi sınıra sıfır noktalarda Rafting şampiyonası yaparak terör ve yandaşlarına korkular sardık; sporla terörü yeneceğiz, dağdaki çakallara kınalı kuzularımızı kaptırmayacağız, sloganıyla gençlerimize sahip çıktık ve sonuna kadar takibini yaptık.
 Bütün bu çalışmalarımızın karşılığın de bize dönen en büyük destek sevgiydi; Allah razı olun diyen küçük yüreklerin bize sağladıkları yaşam desteğine sonsuz şükürler olsun.
 Bu olumsuz kararın alınmasında payı olanları kamuoyunun vicdanına bırakıyor ve tabiki de Allaha havale ediyorum.
 Eğer bu karardan dolayı Doğu ve Güneydoğuda ki o kınalı kuzuları tek bir kılına zarar gelirse ve onlar üzülürse bu camiaya verdiğim tüm emeklerimden dolayı tarafıma olan haklarımı da asla helal etmiyorum.
 Biz çok büyük bir aileyiz ve bizi ne seçimle ne de kapalı kapılar ardında oynanan oyunlarla yıkamazlar. Dostluğumuzun ve kardeşliğimizin baki olduğuna inancım tamdır. Saygılarımla kamu oyuna arz ederim .

ETİKETLER : a b c s t r o e d y z k l m
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SPOR haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

Güneysu53.com - Guneysu53 - Yörenin Tek Haber Kaynağı
© Copyright 2023 Güneysu53. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Gündem
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Güneysu Kaymakamlığı
Güneysu Belediyesi
Çaykur
GüneysuHaber