GÜNHAFDER Başkanlığına Bayram Ali Aslan seçildi…

Güneysu Kur'an Hafızları Eğitim ve Kültür Derneği ( GÜNHAFDER) 4. Genel Kurulunda başkan, yönetim, denetim ve disiplin kurulları belirlendi.
Bu haber 2022-09-08 20:08:46 eklenmiş ve 123 kez görüntülenmiştir.

Güneysu Kur'an Hafızları Eğitim ve Kültür Derneği ( GÜNHAFDER) 4. Genel Kurulunda başkan, yönetim, denetim ve disiplin kurulları belirlendi. GÜNHAFDER’in yeni genel başkanı Bayram Ali Aslan oldu.

 Emanetin sorumluluğuyla çalıştık

 GÜNHAFDER Genel Başkanı Mustekim KABA, Genel Kurul’da açılış konuşmasını yaptı. GÜNHAFDER’in mezun, üyeler, gönüllüler ve kendisini hafızlık camiasına ait hisseden her bir ferdiyle kocaman bir aile olduğunu belirten Kaba, “Bu geniş aile ile birlikte ilk günkü heyecanla, şartlar ne olursa olsun vazgeçmeden bize verilen emanetin sorumluluğu ile yolumuza devam ediyoruz” dedi. Gençleri ilahi mesaj doğrultusunda yönlendirirken çağının donanımlarını kuşanmalarına öncülük ettiklerini belirten Kaba sözlerini şöyle sürdürdü: Dünya hızla değişiyor ve bu değişimle birlikte tüm sistemlerin yeniden yapılandırılma ihtiyacı doğuyor. Eğitim de değişimden en çok etkilenen alan oluyor. Biz de kurum olarak değişen dünya şartlarında eğitim, öğretimin değişiminde, öğrencilerimiz ve aileleri için dijital çağın imkanlarıyla üzerimize düşeni yapmaya çalıştık.”

 Daha çok yolumuz var

 Kurucu Başkanımız, Kaba "Bugüne kadar bu kutlu davayı nasıl götürdüysek bundan sonra da Teşkilat ruhuyla bir ve bütün olmak en büyük şiarımız olacaktır. Rabbim hak davada ayaklarımızı sabit kılsın. Nefsi ve fevri her türlü duygudan bizleri beri eylesin. 2013 Yılından bu yana yürüttüğüm GÜNHAFDER Yönetim Kurulu Başkanlığını İş yoğunluğum ve Eğitim çalışmalarım dolayısıyla  dava arkadaşım ve aynı zamanda kurucu üyelerimizden olan Bayram Ali Aslan kardeşimize devretmenin mutluluğunu yaşıyorum.” ifadelerini kullandı.

 İki günümüzü bir etmeyeceğiz

 Genel Kurul, açılış konuşmalarından sonra divan teşekkülü, 3. dönem faaliyetleri, bütçe ve denetleme raporunun ibrası ile devam etti. Yapılan oylama ile genel başkanlığa seçilen Bayram Ali Aslan yaptığı teşekkür konuşmasında, Öncelikle kuruluşundan bugüne Derneğimize hizmet eden Kurucu Başkanımız Mustekim Kaba'ya ve tüm üyelerimize, dava arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bugüne kadar Yönetim Kurullarında görev yapan, görevi devreden ve bugünkü Genel Kurulumuzda yeni Yönetim Kurulunda görev alan tüm kardeşlerime hizmetlerinden, gayretlerinden, samimi bir şekilde istikamet üzere çalışmalarından dolayı şükranlarımı sunuyorum. Amacımız kaldığımız yerden ilk günkü aşkla Öncü Nesiller yetiştirme gayretiyle yola devam etmektir.

ETİKETLER : GÜNHAFDER
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güneysu Haber haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
"
Arşiv Arama
- -

Güneysu53.com - Guneysu53 - Yörenin Tek Haber Kaynağı
© Copyright 2023 Güneysu53. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
Gündem
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Güneysu Kaymakamlığı
Güneysu Belediyesi
Çaykur
GüneysuHaber