Konutlarda Isı Yalıtım Kampanyası...

Konutlarda Isı Yalıtım Kampanyası 50.000 TL'ye kadar 60 ay vadeli 0,99 faiz oranı ile kredi…
Bu haber 2022-09-08 23:24:36 eklenmiş ve 109 kez görüntülenmiştir.

Konutlarda Isı Yalıtım Kampanyası 50.000 TL'ye kadar 60 ay vadeli 0,99 faiz oranı ile kredi kullandırılması hakkında çıkan yasa resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANLIĞI Enerji Verimliliği ve Çevre Dairesi Başkanlığı 2/5/2007 tarih ve 26510 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 5627 sayılı Enerji Verimliliği Kanunu ile enerjinin etkin kullanılması, israfının önlenmesi, enerji maliyetlerinin ekonomi üzerindeki yükünün hafifletilmesi ve çevrenin korunması için enerji kaynaklarının ve enerjinin kullanımında verimliliğin artırılması amaçlanmaktadır. Özellikle son günlerde yaşanan küresel gelişmeler enerji verimliliğinin önemini bir kez daha ortaya koymuş ve Avrupa başta olmak üzere bir çok ülke enerjiyi verimli kullanmak ve enerji tasarrufu sağlamak adına çeşitli önlemler açıklanmıştır. Ülkemizde de bu konuda önemli adımlar atılmakta ve atılmaya devam etmektedir. Bu doğrultuda, ısı yalıtımı olmayan konutların ısı yalıtımlarını yaptırmaları amacıyla Bakanlığımız, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı işbirliği ile 50.000 TL'ye kadar 60 ay vadeli 0,99 faiz oranı ile kredi kullandırılması imkanı sağlanmış olup kamuoyunun konu hakkında bilinçlendirilmesi amacıyla Bakanlığımız tarafından hazırlanan "Konutlarda Isı Yalıtım Kampanyası Tanıtım Videosu" bilgi ve istifadelerinize sunulmaktadır.

 Ayrıntılı bilgi için Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın internet sayfasında duyurulara bakabilirsiniz. Bu kapsamda, aşağıda video ve bağlantı bulunmaktadır.

 Tüm kamuoyuna ve vatandaşlarımıza duyurulur.

ETİKETLER : konutlara ısı yalıtım
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Rize Haber haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
"
Arşiv Arama
- -

Güneysu53.com - Guneysu53 - Yörenin Tek Haber Kaynağı
© Copyright 2023 Güneysu53. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
Gündem
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Güneysu Kaymakamlığı
Güneysu Belediyesi
Çaykur
GüneysuHaber