BİZ İŞÇİMİZ VE DEVLETİMİZDEN YANAYIZ.

BBP Rize Merkez İlçe Başkanı Abdulkadir USTA, Dün Bakanlıktan yapılan açiklamaya baktığımızda Taşerondan, geçici işçi statüsünde çalişan tüm kesimlere kadro hakları geldi, ama malesef ki ÇAYKUR Mevsimlik işçilerimiz bu kapsam dışında bırakıldı.
Bu haber 2022-10-08 01:25:40 eklenmiş ve 100 kez görüntülenmiştir.

Büyük Birlik Partisi Rize Merkez İlçe Başkanı Abdulkadir USTA , Cumhurbaşkanımızın memleketinde 10 Bine yakın Mevsimlik  işçi kardeşimizin kadro haklarını çözüme kavuşturabiliriz.  Bu güç ve kararlılık bizde var, yeterki birlik ve beraberlik içinde çözüm ortaya koyalım.

BBP Rize Merkez İlçe Başkanı Abdulkadir USTA , ÇAYKUR Mevsimlik işçi statüsünde çalışan yaklaşık 10 Bine yakın kardeşimizin kadro hakları için Büyük Birlik Partisi Rize olarak konuyu gündeme taşıdık. Kamu oyundan, STK ve Siyasi Partilerden de benzer açıklamalar gelince Rize'li vekilimiz konuyu Sayın Bakanımız Vedat BİLGİN Beye taşıyarak bir görüşme yaptı, bizlerde mevsimlik işçi kardeşlerimizde umutlandı.

"PROJE YOKSA, KADRODA YOK"

Katıldığımız canlı yayın programın da  Mevsimlik işçilerimizin sorunlarına tekrar değinerek çözüm projelerimizide paylaştik. ÇAYKUR Markası ile Entegre Organik Gübre Fabrikası, ÇAYKUR Su Fabrikası, Projelerimizde kademeli olarak istihdam ortamları oluşturulabilir. Rize'li Vekilimiz  Sayın Bakanımız ile yaptığı görüşmede bu kardeşlerimizin istihdamı için buna benzer Projeler sunmuş olsa idi, umutları ve heyecanları boşa çıkmazdı.

Dün Bakanlıktan yapılan açiklamaya baktığımızda Taşerondan, geçici işçi statüsünde çalişan tüm kesimlere kadro hakları geldi, ama malesef ki ÇAYKUR Mevsimlik işçilerimiz bu kapsam dışında bırakıldı.

"SİYASETÇİNİN AJANDASINDA ÇÖZÜM VE PROJE OLMALI"

Siyaset herdaim çözüm ve Proje odaklı olmalıdır, Rize'miz de 20 yıldır Mevsimlik işçilerimizin kadro hakları için ortaya çözüm ve Proje sunamayan siyasilerimizi Aziz Milletimizin takdirine bırakıyoruz

Bizler Büyük Birlik Partisi Rize olarak Mevsimlik işçilerimizin kadro hakları için Cumhur ittifakı üyelerimizle birlikte ortak hareket ederek, Proje ve çözüm noktaları tesbit etmeliyiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın memleketinde 10 Bine yakın Mevsimlik  işçi kardeşimizin kadro haklarını çözüme kavuşturabiliriz.  Bu güç ve kararlılık bizde var, yeterki birlik ve beraberlik içinde çözüm ortaya koyalım. 

ETİKETLER : BBP Rize Merkez İlçe Başkanı Abdulkadir USTA
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

Güneysu53.com - Guneysu53 - Yörenin Tek Haber Kaynağı
© Copyright 2023 Güneysu53. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Gündem
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Güneysu Kaymakamlığı
Güneysu Belediyesi
Çaykur
GüneysuHaber