Çervatoğlu: Rize'de 2 milletvekili çıkartabiliriz


Bu haber 2023-04-06 14:11:35 eklenmiş ve 112 kez görüntülenmiştir.

Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu, Millet İttifakı'nın 13. Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayı Ekrem İmamoğlu'nun Trabzon'da gerçekleştirdiği Millet Buluşması'nda Gerçek Gündem' konuştu. Çervatoğlu, "Bu ülkede yine baharlar gelecek" dedi.

 

Yurttaşların yoğun ilgi mitingde Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu, Gerçek Gündem'ee değerlendirmelerde bulundu.

 

"slında biz bu değişimi 219 yılında Rize'nin Fındıklı ilçesinde, Trabzon Beşikdüzü'nde lokal olarak gerçekleştirmeye çalıştık" diyen Fındıklı Ercüment Çervatoğlu, "Şimdi Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ‘nun cumhurbaşkanlığı adaylığı ve Millet İttifakı'nın genel başkanlarının cumhurbaşkanı yardımcılığı ile birlikte özellikle Karadeniz için Ekrem İmamoğlu'nun cumhurbaşkanı yardımcısı olması başka bir havanın başka bir rüzgarın daha esmesini sağladı. Aslında değişim isteyen kitle çok net ve çıplak gözle de görebiliyoruz. Bu ülkede bahar gelecek demiştik 2019'da; biliyoruz ki bu ülkede yine baharlar gelecek. Güneş doğudan doğuyor, yine doğudan güneşler doğacak ve bu ülkeye özgürlük, eşitlik, barış, kardeşlik ve hakça düzen gelecek" ifadelerini kullandı. Sözlerini şöyle sürdürdü:

 

Halkta Değişim İsteği Var

 

Rize'de en az 1 milletvekili çıkaracağımızı düşünüyoruz. Rize'de 1 milletvekili çıkarma potansiyelimiz çok yüksek. 2 milletvekili olma olasılığı var. 2 milletvekili Millet İttifakı'nın ortak çalışmasıyla mümkün olacak. Biz bu seçimlere 2019 seçimlerinden sonra hazırlanmaya başladık.3 ay önce cumhurbaşkanımız Kılıçdaroğlu ‘nun oylarını artırmak ve seçimi kazanmak için çalışmaya başladık. Aynı zamanda cumhurbaşkanı seçimlerini milletvekilliği seçimlerinden ayırmıyoruz. Bir bütün olarak alıyoruz.

 

Bu ülkenin daha huzurlu bir ülke olması için 400 vekil rakamına ulaşmak için Rize'de 2 milletvekili çıkarmak için çalışma yapıyoruz. Halkta bir huzursuzluk, değişim isteği var. Bu değişim isteğini doğru yerlere kanalize etmek önemli. Bunun için çaba sarf ediyoruz Genel başkanımızın söylediği gibi hangi partiye oy verdiyseniz verdiniz; ama bugün elinizi vicdanınıza koyarak bu ülkenin, Karadeniz'in çiftçisinin, köylüsünün, halkının daha güzel, daha mutlu yaşayacağı bir düzen oluşması için oy kullanın.


haberetanık.com

ETİKETLER : a s d e r f t g y h j k l p ğ ü b c a w m ö ş
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

Güneysu53.com - Guneysu53 - Yörenin Tek Haber Kaynağı
© Copyright 2023 Güneysu53. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Gündem
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Güneysu Kaymakamlığı
Güneysu Belediyesi
Çaykur
GüneysuHaber