Koksal Toptan, Ekmekse Ekmek, İşse iş, Aşsa Aş İşte Buradayız...

KOKSAL TOPTAN “BİR KİLO ÇAYLA DÖRT EKMEK ALINIRKEN ŞİMDİ BİR EKMEK ALINIYOR, ELİNDEN ÜÇ EKMEĞİ ALANA OY MU VERECEKSİN?”
Bu haber 2023-04-25 01:48:16 eklenmiş ve 84 kez görüntülenmiştir.

Millet İttifakı, Rize milletvekilleri aday tanıtım toplantısında bir konuşma yapan İkinci sıra İyi partili milletvekili adayı Köksal Toptan yanında getirdiği 4 ekmekle kürsüye çıkarak şunları söyledi;

“Bir kanun çıkardılar içinde çay üreticisi, ÇAYKUR yok ama içinde iş adamları var. Kanunun içinde Rizeli yok. Biz geldiğimiz zaman adam gibi kanun yapacağız, ÇAYKUR’un bileşenleriyle, çay üreticileriyle birlikte yapacağız bu kanunu. ÇAYKUR’da çalışan işçi kardeşlerim var onları sürekli kandırıp duruyorlar. Şimdide bir il başkanı geldi AKP’ye. İl başkanı mıdır, milletvekili midir, ÇAYKUR yönetim kurulu üyesi midir nedir bilmiyorum, böyle marifetli bir adam olur mu? Her yerde o var. Sanki AKP’de başka adam yok. Yine bir beyanat vermiş, yok efendim cumartesi ÇAYKUR mevsimlik işçilerimize kadroyu veriyoruz olmadı pazartesi vereceğiz olmadı bayrama şimdi de diyor ki seçimden sonra. İşçi kardeşime sesleniyorum, senin kadronu Kemal Kılıçdaroğlu verir.

“BİR KİLO ÇAYLA DÖRT EKMEK ALINIRKEN ŞİMDİ BİR EKMEK ALINIYOR, ELİNDEN ÜÇ EKMEĞİ ALANA OY MU VERECEKSİN?”

Ekmekse ekmek, işse iş, aşsa aş işte buradayız, ver oyunu al ekmeği. Ben Rize’de siyaset yaptığım zaman Rizeli çay üreticisi bir kilo çay sattığı zaman dört tane ekmek alıyordu. Şimdi bir ekmek alıyor. Çay üreticilerime sesleniyorum bir ekmeğe mi oy vereceksin dört ekmeğe mi? Senin elinden üç tane ekmeği alana halen daha oy mu vereceksin? Biz buradayız, hazırız. Size dört ekmeği vermeye hazırız. Siz hazır mısınız? Gençler arkamızda birleşin. Birleşe birleşe kazanalım. Hayallerinizi tekrar geri alın. İş imkanlarınızı tekrar geri alın, biz sizi seviyoruz sizde bizi sevin.” Dedi.

ETİKETLER : a s d e r f t g y h j k l p ğ ü b c a w m ö ş
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

Güneysu53.com - Guneysu53 - Yörenin Tek Haber Kaynağı
© Copyright 2023 Güneysu53. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Gündem
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Güneysu Kaymakamlığı
Güneysu Belediyesi
Çaykur
GüneysuHaber