MERTOĞLU, Ardeşen’e Çaykur Su Ve Meşrubat Fabrikası kurulacak...

AK Parti Rize milletvekili Adayı AV Harun Mertoğlu Ardeşen’e Çaykur su ve meşrubat fabrikasının kurulacağını söyledi.
Bu haber 2023-04-29 01:04:12 eklenmiş ve 57 kez görüntülenmiştir.

Ardeşen’e Çaykur su ve meşrubat fabrikasının kurulacağını müjdeleyen AK Parti Rize milletvekili Adayı AV Harun Mertoğlu kurulacak tesislerde ilk etapta 80 kişinin istihdam edileceğini söyledi.

 Seçim çalışmaları kapsamında Ardeşen ilçesinde ziyaretine devam eden AK Parti Rize milletvekili Adayı AV Harun Mertoğlu Ardeşen’de Çaykur’a ait 100 dönümlük arsada su fabrikası kurulacağını müjdeledi.

 Mertoğlu yaptığı açıklamada“ AK Parti döneminde ilimiz bir uçtan bir uca altyapı yatırımları ile ihya oldu. Ulaştırmadan sağlığa, eğitimden kentsel dönüşüme kadar bir çok proje vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu. Devam eden yatırmaların yanından yeni dönemde yapacağımız projelerimizi kamuoyu ile paylaşmaya başlıyoruz.

Bugün Ardeşen ilçemizde istihdama doğrudan ve dolaylı olarak çok ciddi katkı sağlayacağına inandığımız Çaykur su ve meşrubat  fabrikasının müjdesini paylaşmak istiyorum. Çaykur su fabrikasında su üretimi yanında bölgesel ihtiyacı karşılayacak meşrubat üretimini de yapacağımız nitelikte olacak. Yani Ardeşen’de mülkiyeti Çaykur’a ait olan 100 dönümlük arazide su ve başta didi olmak üzere meşrubat üretimi  yapacak tesisleri yeni dönemde hayata geçireceğiz. Her iki tesisimizde ilk etapta 80 kişinin direkt istihdam edileceğini ön görüyoruz. Ardeşen Çaykur su ve meşrubat tesisimiz ayrıca ürünlerin taşınması noktasındaki kamyoncu esnafımız başta olmak üzere dolaylı istihdama da ciddi katlılar sunacak” dedi.

 

ETİKETLER : a s d e r f t g y h j k l p ğ ü b c a w m ö ş
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

Güneysu53.com - Guneysu53 - Yörenin Tek Haber Kaynağı
© Copyright 2023 Güneysu53. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Gündem
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Güneysu Kaymakamlığı
Güneysu Belediyesi
Çaykur
GüneysuHaber