AVCI’DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

AK Parti Rize Milletvekili Adayı Muhammed Avcı, katıldığı canlı yayında 14 Mayıs seçimleri, çay fiyatı ve Çaykur işleriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
Bu haber 2023-05-11 01:36:03 eklenmiş ve 437 kez görüntülenmiştir.

 

AK Parti Rize Milletvekili Adayı Muhammed Avcı, katıldığı canlı yayında 14 Mayıs seçimleri, çay fiyatı ve Çaykur işleriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

 Milletvekili Adayı ve Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Avcı’nın konuşmasından satır başları ise şöyle;

 

İLK TURDA SEÇİM TAMAM

 “Tüm illerde tarihin en kalabalık mitinglerini yaptık. Rize, Trabzon, Giresun, Ordu, Samsun böyle, İstanbul mitingini zaten anlatmaya gerek yok. Yabancı bir basın İstanbul mitingini dünyada görebileceğiniz en büyük miting şeklinde duyurdu. Çeşitli engellemelere rağmen yaklaşık 2 milyon insan orada toplandı. Meydanların ve sokağın diline baktığımızda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhur ittifakı paydaşlarımızın da desteğiyle ilk turda seçimi bitireceğini ve yeni cumhurbaşkanımız olacağını düşünüyorum.”

 

AİLEDEN CHP’Lİ VATANDAŞLARIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A OY VERECEĞİM DİYOR

 “Millet ittifakının terör örgütleriyle kurmuş ilişkiden dolayı sokakta CHP’li vatandaşlarımızın bana ben Recep Tayyip Erdoğan’a oy vereceğim dediğini duyuyorum. CHP 15-20 yıldır yüzde 25 oy alıyor. Bazen altına düştükleri oluyor ama üzerine hiç çıkmadı. Hiç iktidara gelmemiş, iktidar yorgunluğu olmayan bir partinin oylarını yüzde 25’ten yukarıya çıkaramamasını neyle izah etmek gerek? Sürekli AK Parti kritiği yapıyorlar ama ben onların bir CHP öz eleştirisi yaptıkları kanaatinde değilim.”

 

CHP TERÖRLE ARASINA MESAFE KOYAMIYOR, GİZLİ PAZARLIKLAR YAPTILAR

 “CHP terörle arasına mesafe koyamıyor çünkü kapalı kapılar ardında pazarlıklar yaptıkları açık. HDP’li bir milletvekili meclis kürsüsünden İyi partililere siz bizim sayemizde bu koltuklara oturuyorsunuz demişti. Terörle iltisaklı guruplarla aranıza mesafeyi koyamadığınız müddetçe milletimizden bu tepkiyi görmeye devam edersiniz. Bir kadın terörist çıkıp diyor ki eğer Kılıçdaroğlu seçilemezse biz Türkiye’de iç savaş çıkartırız diyor. Bunlara bu cesareti bahşeden kimdir? Türkiye bir bağımsız mücadelesi veriyor. Kendi kabuğunu kırıyor.”

 

RİZE’DE MUHALEFET BİLE ŞEHRE YATIRIM GELMİYOR DİYEMİYOR

 “Rize’de her alanda büyük yatırımlar yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. En muhalif insanlarımız bile bize Rize’ye yatırım yapamıyorsunuz demiyor. Türkiye’nin en büyük 150 mega projesinin 4-5 tanesi Rize’de. Şehir hastanemizin ihalesini yakında yapacağız. Belediye blokları kentsel dönüşüm projemizde de yakında anahtar teslim töreni yapacağız. Bu projemizin başarılı olması şehrimizin farklı noktalarından da kentsel dönüşüm projesi taleplerini getiriyor. Pazar ilçemizde de bir kentsel dönüşüm projesi çalışması yapacağız. Çayeli’nde bir yer planlaması yapıyoruz. Rize merkezde dev bir millet bahçesi kazandırıyoruz. Belediye Başkanımız Rahmi Metin de sağolsun çok  güzel sosyal projeler kazandırıyor. Yatırım konusunda hiçbir eksiğimiz yok. Yenilerini de yapmaya devam edeceğiz. Ulaştırma Bakanımız da zaten açıkladı. Samsun-Sarp hızlı treninin proje çalışmalarına başlıyoruz. Lojistik merkezi 1 buçuk yıl içinde tamamen bitirmeyi planlıyoruz. Lojistiği demiryoluyla güçlendiriyoruz. Bir taraftan da Ovit Tüneli üzerinden transit yol inşa ediyoruz.”

 

ÇAYA ENFLASYON RAKAMINA GÖRE EN BÜYÜK ARTIŞ BU YIL VERİLDİ

 “Geçen yıl aldığımız özel sektöre sağlanan kredi tedbirlerini tekrar alacağız. İyi bir çay sezonu geçireceğimizin kanaatindeyim. 2021 yılında yüzde 17.14 enflasyonda yüzde 18.34 zam vermiştik. Enflasyonun 1 puan üzerinde verdik. Çay fiyatlarımızı açıklarken yıllık enflasyon oranının birkaç puan üzerinde artış veririz. 2022 yılında enflasyon oranı 69.97 iken biz yüzde 73’lük bir artış gerçekleştirmiştik. Bu yıl ise yıllık enflasyon yüzde 43.86 iken biz yüzde 64’lük bir atışla enflasyonun 20 puan üzerinde bir artış gerçekleştirdik. Tarihin en büyük artışını gerçekleştirdik. AK Parti hiçbir zaman vatandaşlarını enflasyona ezdirmedi ve Recep Tayyip Erdoğan sayesinde çayda da altın çağı yaşadı.”

 

 ÇAYKUR İŞÇİLERİMİZ İÇİN 2-3 FARKLI ÇALIŞMAMIZ VAR HEPSİ DE ONLARI MEMNUN EDECEK İÇERİKTE

 “Mevsimlik işçilerimizin 4 aylık çalışma sürelerini 6 aya çıkardık. Çalışmadıkları dönemdeki sağlık sigortası problemlerini de çözdük. Şu anki gelinen noktada 2 veya 3 farklı porjeksiyon üzerinde çalışma yapıyoruz. Buna belki 1-2 ay uzaması dahil olmak üzere, emeklilik problemleri dahil olmak üzere ve çalışmadıkları dönemde işsiz maaşı gibi birkaç projeksiyon üzerinde çalışıyoruz. Gerçekçi verileri önümüze koymadan seçim öncesi işçi kardeşlerimizin umudunu istismar etmeye hakkımız yok. Recep Tayyip Erdoğan’ı Rize’de herkes bilir tanır. Sözünün eridir, söylediği zaman da yapar. Eğer mevsimlik işçilerle ilgili bir gelişme olacaksa bunu yapacak olan da Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti olacaktır. İşçi kardeşlerimizin muhattabı benim. Bize güvensinler. Bütün seçeneklerimizde şu anki hallerinden çok daha memnun olabilecekleri şartlar var.”

 

RİZE’DE CUMHUR İTTİFAKINDAKİ OY BÖLÜNMESİ CHP’YE YARAR

 “Rize’de CHP tek liste olarak 7-8 farklı partiden oy toplayacak. Cumhur İttifakı’nda ise 4 ayrı partinin ayrı milletvekili listeleri var. Yani onlar muhalefetin oylarının hepsini tek bir listede toparlarken, cumhur ittifakının 4 ayrı listesiyle bir bölünmeye neden olan bir seçmen dağılımı var. Eğer cumhur ittifakı kendi içerisinde bölünüp parçalanırsa bu sefer de CHP’nin Rize’de milletvekili çıkarma şansı doğar.”

ETİKETLER : a s d e r f t g y h j k l p ğ ü b c a w m ö ş
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Güneysu Belediyesi Hizmetlerinden Memlünmüsünüz
EVET
% 100
HAYIR
% 0
 

Güneysu53.com - Guneysu53 - Bölgenın Tek Haber Kaynağı, Rize haberleri, Artvin, Rize, Trabzon, Giresu,Ordu,Samsun,
© Copyright 2024 Güneysu53. Tüm hakları saklıdır.
SPOR
ÇAYKUR RİZESPOR
TRABZON SPOR
FENER BAHÇE
GALATASAREY
SİYASİ PARTİLER
DEMOKRAT PARTİ
CHP
İYİ PARTİ
AK PARTİ
MHP
EĞİTİM
TC. MİLLİEĞİTİM BAKANLIĞI
FAYDALI LİNKLER
E-Devlet
Adalet Bakanlığı
Güneysu Kaymakamlığı
Güneysu Belediyesi
Çaykur