ÇAYKUR'DA 2023-2024 YILLARINI KAPSAYAN TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI...

Öz Gıda İş Sendikası ile Çaykur Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü ve Türk Ağır Sanayii ve Hizmet Sektörü Kamu İşverenleri Sendikası (TÜHİS) arasındaki görüşmeler bugün sonuca ulaşmış ve toplu iş sözleşmesini akdetmiş bulunmaktayız
Bu haber 2023-06-08 01:14:08 eklenmiş ve 294 kez görüntülenmiştir.

 Öz Gıda İş Sendikasından yapılan yazılı açıklamada Çaykur'da imzalan  toplu iş sözleşmesi hakkında iş şu ifadelere yer verildi,

Değerli Çaykur çalışanı emekçi kardeşlerimiz,

Öz Gıda İş Sendikası ile Çaykur Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü ve Türk Ağır Sanayii ve Hizmet Sektörü Kamu İşverenleri Sendikası (TÜHİS) arasındaki görüşmeler bugün sonuca ulaşmış ve toplu iş sözleşmesini akdetmiş bulunmaktayız.

Son dönemlerin en fazla kazanımların olduğu bu toplu iş sözleşmemiz yaklaşık 4 aylık müzakereler sonucunda neticelendirilmiş olup tüm çalışan emekçi kardeşlerimize hayırlı uğurlu olsun.

 Yapılan toplu iş sözleşmesi ile taban ücretin 15.000 TL’ye çıkarılması, Çaykur çalışanı ile bazı kamu kurumları arasındaki yıllardır süregelen ücret dengesizliğini ortadan kaldırmış oldu.

 Öz Gıda İş Sendikamız ile bir ilke imza atılmış olup 2023 yılında işe yeni başlayan arkadaşlarımızın ücretleri asgari ücret iken, kanun gereği sendikamıza üye olanların ücretleri taban ücret olan 15.000 TL ile başlatılması gerekirken sendikamız bu ücreti 21.000 TL’ye çıkartmış ve işe giriş ücretlerinde %40 artış yapılmıştır.

 Çalışan üyelerimizin ilk altı aylık çıplak saatlik ücretlerine %70 ile %120’ye varan iyileştirme yapılmıştır.

 Üyelerimizin almış oldukları sosyal yardımlar başlığı altındaki ödeneklere ilk altı ay için %45 ile %65 arasında zam yapılmıştır.

 Öz Gıda İş Sendikasına üye olan çalışanlara özel olarak alınan “Kampanya Primi”  6.500 TL gibi yüksek bir tutara çıkartılmıştır. Denge Primi de 3625 TL'ye yükseltilmiştir.

 Taban ücretin yükselmesiyle skala sistemindeki gruplar arasındaki kıdem farkı kapandığından, sendikamız tarafından Ek Kamu Çerçeve Protokolü ile skala sistemindeki gruplar arasında denge sağlanmıştır.

 Yeni bir hak olarak Çaykur’da çalışan üyelerimizin kışın bakım sezonunda erken işe girdikleri için kampanya döneminde çalışanlara kıyasla mağduriyet yaşayan Çaykur bünyesindeki tüm teknik çalışanlara, vardiya ustalarına ve vardiya sorumlularına çeşitli kazanımlar sağlanmıştır.

 Üyelerimize her bir kıdem yılı için 15 TL kıdem zammı alınmıştır ve giyim yardımı ilk altı ay için 1.015 TL’ye çıkartılmıştır.

 Bahsi geçen bu zamlar ilk altı ay için olup Temmuz ayında %15  + Enflasyon farkı uygulanacaktır.

 Yapılan bu toplu iş sözleşmesi ile birlikte Kamu Çerçeve Protokolüne ek olarak alınan haklara ilave üyelerimizi memnun edecek yüksek tutarda iyileştirmeler yapılmıştır.

  Toplu iş sözleşmemizin genel hatları ile ilgili bilgi verilmiş olup detayları sayfamızda yayınlanacaktır.

 2023 2024 yılını kapsayan 24 ay süreli bu toplu iş sözleşmesi taraflara ve tüm Çaykur çalışanı emekçi üyelerimize hayırlı olsun.

ETİKETLER : a s d e r f t g y h j k l p ğ ü b c a w m ö ş
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNDEM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Güneysu Belediyesi Hizmetlerinden Memlünmüsünüz
EVET
% 100
HAYIR
% 0
 

Güneysu53.com - Guneysu53 - Bölgenın Tek Haber Kaynağı, Rize haberleri, Artvin, Rize, Trabzon, Giresu,Ordu,Samsun,
© Copyright 2024 Güneysu53. Tüm hakları saklıdır.
SPOR
ÇAYKUR RİZESPOR
TRABZON SPOR
FENER BAHÇE
GALATASAREY
SİYASİ PARTİLER
DEMOKRAT PARTİ
CHP
İYİ PARTİ
AK PARTİ
MHP
EĞİTİM
TC. MİLLİEĞİTİM BAKANLIĞI
FAYDALI LİNKLER
E-Devlet
Adalet Bakanlığı
Güneysu Kaymakamlığı
Güneysu Belediyesi
Çaykur