Rize Devlet Hastanesinde Hasta Karşılama ve Yönlendirme Ekipleri Oluşturuldu

Rize Devlet Hastanesinde çoğunluğu hasta karşılama personellerinden oluşan 10 kişilik “Hasta Taşıma, Karşılama ve Yönlendirme Ekibi” görevlerine başladı.
Bu haber 2023-07-13 19:14:49 eklenmiş ve 161 kez görüntülenmiştir.

Rize Devlet Hastanesinde çoğunluğu hasta karşılama personellerinden oluşan 10 kişilik “Hasta Taşıma, Karşılama ve Yönlendirme Ekibi” görevlerine başladı.

Ülke genelinde devlet ve üniversite hastanelerinde ilk olma özelliğini taşıyan ve daha önce Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde kurulup kısa sürede olumlu görüşler alan “Hasta Taşıma, Karşılama ve Yönlendirme Ekibi” Rize Devlet Hastanesinde de kuruldu.

Rize Devlet Hastanesinde kurulan ekip; gelen hastaları güler yüzle karşılıyor, yaşlı, kimsesiz, yardıma muhtaç hastaların tetkik ve tedavi işlemlerinde kendilerine eşlik ederek hızlı bir şekilde yapılmasını sağlıyor, hastane içerisinde vatandaşların randevularına gecikmeden polikliniklerini ulaşmalarında yardımcı oluyorlar.

Rize Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Öğt Üyesi Şaban Ergene, yaptığı açıklamada, “Başhekimlik olarak hastalarımıza daha iyi ve kaliteli hizmet sunmak adına yeni bir adım attık. Hastalarımızın hastanemizde muayene görecekleri poliklinik ve hizmetlere ulaşabilmesini kolaylaştırmak için her biri gönüllü personellerimizden oluşan ‘Hasta Taşıma,  Karşılama ve Yönlendirme Ekibi’ oluşturduk.” diye ifade etti.

Ergene, “Şuana kadar vatandaşlarımızdan gelen tepkilerin çok olumlu olduğunu ifade edebilirim. Vatandaşlarımızı, Rize insanının o güler yüzü, insanlığı ve şefkati ile karşılıyoruz. Engellilerimizi, yaşlılarımızı hastaneye geldikleri ilk andan itibaren kapıda karşılayıp tedavilerinin sonlanmasına kadar arkadaşlarımız refakat ediyor. İnşallah bu yönde çalışmaların ülke çapında da örnek olmasını ve yaygınlaşmasını diliyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

Uygulamadan hoşnut olduğunu belirten vatandaşımız, “Hastanenin fiziki koşulları nedeniyle zaman zaman poliklinikleri bulamamama gibi sorunlar yaşıyorduk. Hastaneye geldiğimde poliklinik bulamayacağımı düşünerek randevuya geç kalacağıma dair endişeler yaşıyordum fakat şimdi hastaneye girdiğimde güler yüzle karşılanıyorum ve randevularıma geç kalmadan gideceğim yeri tarif ediyorlar.” ifadelerini kullandı.

Engelli bir vatandaşımız ise, “Hastaneye gelmek için minibüsten indiğim andan itibaren beni personel karşıladı ve tedavi sürecim boyunca yanımda bulundu. Önceden belki de gün boyu yapabileceğim işlemleri bu hizmet sayesinde yarım saat içerisinde halledebiliyorum. Bu hizmete bizi kavuşturanlardan Allah razı olsun, Allah bu yüce devletimize zeval vermesin.” dedi.

ETİKETLER : a s d e r f t g y h j k l p ğ ü b c a w m ö ş
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SAĞLIK haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Güneysu Belediyesi Hizmetlerinden Memlünmüsünüz
EVET
% 100
HAYIR
% 0
 

Güneysu53.com - Guneysu53 - Bölgenın Tek Haber Kaynağı, Rize haberleri, Artvin, Rize, Trabzon, Giresu,Ordu,Samsun,
© Copyright 2024 Güneysu53. Tüm hakları saklıdır.
SPOR
ÇAYKUR RİZESPOR
TRABZON SPOR
FENER BAHÇE
GALATASAREY
SİYASİ PARTİLER
DEMOKRAT PARTİ
CHP
İYİ PARTİ
AK PARTİ
MHP
EĞİTİM
TC. MİLLİEĞİTİM BAKANLIĞI
FAYDALI LİNKLER
E-Devlet
Adalet Bakanlığı
Güneysu Kaymakamlığı
Güneysu Belediyesi
Çaykur