"MECİ: Fındıklı'nın Kalbinde Yeniden Atan Toplumsal Bir Hareket"

Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu'nun önsözüyle başlayan, Dr. Metehan Cömert'in kaleme aldığı "Eskinin Kabuğunda Yeni Bir Düzen Arayışı: Toplumsal Bir Hareket Olarak MECİ"
Bu haber 2023-08-17 14:51:44 eklenmiş ve 63 kez görüntülenmiştir.

Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu'nun önsözüyle başlayan, Dr. Metehan Cömert'in kaleme aldığı "Eskinin Kabuğunda Yeni Bir Düzen Arayışı: Toplumsal Bir Hareket Olarak MECİ" adlı eser, toplumsal bir hareketin yükselişini ve bu hareketin merkezine yerleştirdiği "Meci" kavramını detaylı bir şekilde ele alıyor.

 

Meci manifestosundan alınan şu ifadeler, kavramın derinliğini ve toplumsal önemini vurguluyor: "MECİ; yardımlaşmaktır, paylaşmaktır, barıştır, kardeşliktir, üretimdir, aydınlık yarınlarımızdır. Sözün, Yetkinin, Kararın ve İktidarın Halkta olmasıdır. MECİ; karşılık beklemeden insanlık adına doğamız yararına insanlığa hizmet etmektir. MECİ; birlikteliktir, herkesin ihtiyacını kolektif bir anlayışla ortak çalışma yürüterek karşılayabilmektir. MECİ; dünü bilip, bugünü okuyup, yarını örgütleyebilmektir."

 

Belediye Başkanı Çervatoğlu, önsözde şunları vurguluyor: "Sonuç olarak Meci anlayışını yönetim anlayışı olarak benimseyerek tüm çalışmalarımızı bu çerçevede sürdüreceğiz. Bize birlikte neler başarabileceğimizi gösterdiğiniz için teşekkür ederim, Fındıklı. Ayrıca bu kitabı oluşturan yazarımız Dr. Metehan Cömert dostumuza Fındıklı halkı olarak bir kez daha çok teşekkür ederim. Kitabın basımında, MECİ dayanışması örneği gösterip bizi destekleyen çok kıymetli abim Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin ve basım organizasyonunu yapan Katılımcı Söz Ekibine de en içten sevgilerimi belirtmek isterim."

 

Bu eser, sadece bir kavramın tanımını ya da tarihsel arka planını değil, aynı zamanda toplumsal değerlerin ve yönetim anlayışının nasıl dönüştürülebileceğini de sorgulamamız için bir fırsat sunuyor. Meci, toplumsal bir hareketin kalbinde yatan değer olarak, kolektif bilincin ve dayanışmanın simgesi haline geliyor.

ETİKETLER : a s d e r f t g y h j k l p ğ ü b c a w m ö ş
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer KÜLTÜR - SANAT haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Güneysu Belediyesi Hizmetlerinden Memlünmüsünüz
EVET
HAYIR

Güneysu53.com - Guneysu53 - Bölgenın Tek Haber Kaynağı, Rize haberleri, Artvin, Rize, Trabzon, Giresu,Ordu,Samsun,
© Copyright 2023 Güneysu53. Tüm hakları saklıdır.
SPOR
ÇAYKUR RİZESPOR
TRABZON SPOR
FENER BAHÇE
GALATASAREY
SİYASİ PARTİLER
DEMOKRAT PARTİ
CHP
İYİ PARTİ
AK PARTİ
MHP
EĞİTİM
TC. MİLLİEĞİTİM BAKANLIĞI
FAYDALI LİNKLER
E-Devlet
Adalet Bakanlığı
Güneysu Kaymakamlığı
Güneysu Belediyesi
Çaykur