RTEÜ’de Stajını Tamamlayan Gürcü Öğrencilere Sertifika Töreni Yapıldı...

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ’de Stajını Tamamlayan Gürcü Öğrencilere Sertifika Töreni Yapıldı
Bu haber 2023-08-28 15:55:11 eklenmiş ve 78 kez görüntülenmiştir.

Tiflis Devlet Tıp Üniversitesi ve Tiflis Tıp Akademisinden gelen 21 öğrenci, acil tıp, kardiyoloji, kadın doğum, göz vb. alanında 07-25 Ağustos tarihleri arasında Üniversitemiz Eğitim ve Araştırma Hastanesinde stajlarını tamamladı.

Batumi Shota Rustaveli Devlet Üniversitesi ve Kutaisi Akaki Tsereteli Devlet Üniversitesi Türkoloji bölümünden 18 öğrenci ise Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezinde (TÖMER) yaz okulu eğitimini tamamladı.

Staj eğitimini tamamlayan öğrenciler için Rektörlük Toplantı Salonu’nda, yaz okulunu tamamlayan öğrenciler için de TÖMER’de sertifika töreni düzenlendi.

Törende bir konuşma yapan Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Nebi Gümüş, Gürcistan’ın farklı üniversitelerinden eğitim görmek amacıyla gelen öğrencileri üniversitemizde misafir etmekten ve eğitimlerine katkıda bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

Stajlarını üniversitemizde tamamlayan öğrenciler ise, Rize’de ve üniversitemizde bulundukları süre içerisinde faydalı ve önemli bilgiler edindiklerini belirterek, eğitimlerine katkıda bulunan tüm personelimize teşekkür ettiler.

Törenin sonunda, stajını tamamlayan öğrencilere sertifikaları Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Nebi Gümüş, TÖMER Müdürü Doç. Dr. Ümit Hunutlu ve TÖMER Müdürü Öğr. Gör. Figen Tavukçu tarafından takdim edildi.

ETİKETLER : a s d e r f t g y h j k l p ğ ü b c a w m ö ş
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

Güneysu53.com - Guneysu53 - Yörenin Tek Haber Kaynağı
© Copyright 2023 Güneysu53. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Gündem
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Güneysu Kaymakamlığı
Güneysu Belediyesi
Çaykur
GüneysuHaber