Ocaklı ısrarla sordu, Cumhurbaşkanı Yardımcısı cevap verdi: “ÇAYKUR özelleşmeyecek, teminat olarak da verilmedi”

CHP Rize Milletvekili Tahsın Ocaklı ısrarla sordu, Cumhurbaşkanı Yardımcısı cevap verdi: “ÇAYKUR özelleşmeyecek, teminat olarak da verilmedi”
Bu haber 2023-10-23 20:59:13 eklenmiş ve 119 kez görüntülenmiştir.

CHP Rize Milletvekili Tahsin Ocaklı, ısrarlı soruları karşısında Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın, ÇAYKUR’un özelleştirilmesinin veya herhangi bir şekilde teminat gösterilmesinin söz konusu olmadığı şeklindeki cevabından memnuniyet duyduğunu ifade etti.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Onikinci Kalkınma Planı görüşmelerinin ilk gününde söz alan CHP Rize Milletvekili Tahsin Ocaklı, 2024-28 yıllarını kapsayan Kalkınma Planını anlamak için, Hükümetin geçmiş yıllardaki performansına bakmak gerektiğini söyledi.

Kalkınma Planının hedefinin dirençli kentler, dirençli toplum ve dirençli aile olarak belirlendiğini ama uygulanan yanlış ekonomi politikaları ile halkın yoksulluğa sürüklendiğini vurgulayan Ocaklı, Onikinci Kalkınma Planının, işçilerin, emeklilerin, öğrencilerin sıkıntılarına merhem olmayacağını belirtti.

Çeşitli ortamlarda ÇAYKUR’un Varlık Fonuna devrinden sonra bir kapalı kutuya dönüştüğünü ve denetiminin ne şekilde yapıldığının sorgulandığını ifade ederek Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’dan özelleştirme veya teminat gösterme gibi bir durumun söz konusu olup olmadığını açıklamasını isteyen Ocaklı, daha önce Rize’de sorduğu soruyu tekrarladı. Yılmaz’a, çay üreticileri ÇAYKUR’un satılmadığına ya da herhangi bir şekilde teminat gösterilmediğine dair bir cümle duymak istiyor diye soran Ocaklı, aldığı cevabı şu sözlerle paylaştı: “Israrlı sorularımız üzerine Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sn. Cevdet Yılmaz'ın, ÇAYKUR'un özelleştirilmesinin veya herhangi bir şekilde teminat olarak verilmesinin söz konusu olmadığı şeklindeki açıklamasından mutluluk duyduk. Şimdi sıra Çay Kanunu ile üreticiyi korumakta ve ÇAYKUR emekçilerine verilen kadro sözlerinin takipçisi olmakta. Rizemiz için, Bölgemiz için çalışmaya devam edeceğiz.”

ETİKETLER : a s d e r f t g y h j k l p ğ ü b c a w m ö ş
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Güneysu Belediyesi Hizmetlerinden Memlünmüsünüz
EVET
% 100
HAYIR
% 0
 

Güneysu53.com - Guneysu53 - Bölgenın Tek Haber Kaynağı, Rize haberleri, Artvin, Rize, Trabzon, Giresu,Ordu,Samsun,
© Copyright 2023 Güneysu53. Tüm hakları saklıdır.
SPOR
ÇAYKUR RİZESPOR
TRABZON SPOR
FENER BAHÇE
GALATASAREY
SİYASİ PARTİLER
DEMOKRAT PARTİ
CHP
İYİ PARTİ
AK PARTİ
MHP
EĞİTİM
TC. MİLLİEĞİTİM BAKANLIĞI
FAYDALI LİNKLER
E-Devlet
Adalet Bakanlığı
Güneysu Kaymakamlığı
Güneysu Belediyesi
Çaykur