Sanko Çalışanları ve Yöneticilere “Psikososyal Risk Faktörleri” eğitimi verildi.

Sanko Enerji Fabrikasında çalışanlar ve yöneticilere “Psikososyal Risk Faktörleri” eğitimi verildi.
Bu haber 2023-12-14 00:49:45 eklenmiş ve 73 kez görüntülenmiştir.

Rize İl Sağlık Müdürlüğünce Sanko Enerji Fabrikasında çalışan personel ve yöneticilere yönelik  “Psikososyal Risk Faktörleri” konulu eğitim düzenlendi.

Psikososyal riskler temelinde gelişen işe bağlı stresin ve psikososyal risk yönetiminin yetersiz olmasının iş kazası riskini artırdığı görülmektedir. İyi bir önleme tasarımı ve etkili bir psikososyal risk yönetiminin ana hedefleri güvenli çalışma sistemleri/ortamı oluşturmak ve iş yerindeki uygun iletişim ve davranışları sağlamak amacıyla Sanko Enerji Fabrikasında çalışanlar ve yöneticilere “Psikososyal Risk Faktörleri” eğitimi verildi.

Rize İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığına bağlı Ruh Sağlığı birimi tarafından gerçekleştirilen eğitimde; psikososyal risk faktörlerinin neler olduğu, psikososyal risklerin yol açtığı fiziksel, davranışsal, psikolojik ve kurumsal sorunlar, iş kaynaklı psikososyal risklerin detaylı analizi, risk faktörlerinin sebep olduğu işe bağlı stres, çalışanların sağlığının önemi, stres yönetimi ve stresle mücadele aşamaları, İyi oluş hali ve bu iyilik halinin sürdürülebilirliği, verimlilik - performans konuları hakkında bilgiler verilmiştir.

Eğitim interaktif bir şekilde gerçekleştirilmiş olup çalışanların ve yöneticilerin beklenti/taleplerine yönelik bildirimleri alınarak eğitimin sonunda psikososyal risk faktörlerinin yarattığı stres sonucunda bireylerin psikolojik iyilik hallerinin devamlılığına katkı sağlaması amacıyla katılımcılara “Gevşeme Eğitimi ve Otojenik Eğitim” uygulaması yaptırılıp uygulama sonunda bireylerden uygulamaya yönelik geri bildirimler alınmıştır.

ETİKETLER : a s d e r f t g y h j k l p ğ ü b c a w m ö ş
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SAĞLIK haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Güneysu Belediyesi Hizmetlerinden Memlünmüsünüz
EVET
% 100
HAYIR
% 0
 

Güneysu53.com - Guneysu53 - Bölgenın Tek Haber Kaynağı, Rize haberleri, Artvin, Rize, Trabzon, Giresu,Ordu,Samsun,
© Copyright 2024 Güneysu53. Tüm hakları saklıdır.
SPOR
ÇAYKUR RİZESPOR
TRABZON SPOR
FENER BAHÇE
GALATASAREY
SİYASİ PARTİLER
DEMOKRAT PARTİ
CHP
İYİ PARTİ
AK PARTİ
MHP
EĞİTİM
TC. MİLLİEĞİTİM BAKANLIĞI
FAYDALI LİNKLER
E-Devlet
Adalet Bakanlığı
Güneysu Kaymakamlığı
Güneysu Belediyesi
Çaykur