Prof. Dr. Haberal Atina Akademisi Tarafından Yüksek Şeref Ödülü'ne Layık görüldü.

Başkent Üniversitesi Kurucusu ve Yönetim Üst Kurulu Başkanı değerli bilim insanı Prof. Dr. Mehmet Haberal Atina Akademisi tarafından Yüksek Şeref Ödülü'ne layık görülmüştür.
Bu haber 2024-01-22 23:03:16 eklenmiş ve 146 kez görüntülenmiştir.

 

Başkent Üniversitesi Kurucusu ve Yönetim Üst Kurulu Başkanı değerli bilim insanı Prof. Dr. Mehmet Haberal Atina Akademisi tarafından Yüksek Şeref Ödülü'ne layık görülmüştür.

Prof. Dr. Mehmet Haberal dünyaca ünlü Atina Akademisi’nin Yunan olmayan bir yabancıya ilk kez verdiği Yüksek Şeref Ödülüne layık görüldü.

Prof. Dr. Mehmet Haberal was awarded the First High Honorary Prize given to a non-Greek foreigner by the Academy of Athens.

Ay yıldızlı Türk Bayrağı bu kez Komşu'da dalgalandı, gururla... Prof. Dr. Mehmet Haberal bu kez, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün doğduğu topraklarda, Selanik'te temsil etti, ülkesini... Panhelenik Transplantasyon Kongresi'nin onur konuğuydu...

 

Kuruluşu millattan önce 380'li yıllara dayanan, Sokrates gibi bir çok filozufun yetiştiği Atina Akademisi'nin yunan olmayan bir yabancıya verdiği ilk yüksek şeref ödülüne de Prof. Haberal layık görüldü, karar, oybirliğiyle alındı.

 

Yunanistan Cumhurbaşkanı Katerina Sakelaropulu ve Yunanistan Eğitim, Din işleri ve Spor Bakanı Kyriakos Pierrakakis'in onayıyla Yunan resmi gazetesinde yayımlandı...

 

Atina Akademisi’nin Ödül haberini, Yunanistan Sağlık Bakan Yardımcısı Marios Themistocleous ve Dünya Sağlık Örgütü temsilcisi Dr. Stratos’un da katıldığı kongrede, Pittsburg Strazl  Transplantasyon Enstitüsü'nden, Haberal’ın yakın dostu, Prof. Dr. Thomas Strazl’ın öğrencisi Prof. Dr. Andreas Tzakis duyurdu.

 

“KENDİSİ EŞSİZ BİR BİLİM İNSANI. BUGÜN SİZE ATİNA AKADEMİSİ'NİN PROF. HABERAL'I DÜNYAYA BÜYÜK KATKILARI NEDENİYLE, YUNAN OLMAYAN BİRİNE NORMALDE VERİLMEYEN YÜKSEK ŞEREF ÖDÜLÜYLE ONURLANDIRDIĞINI DUYURMAK İSTERİM. BU SEÇİM SONUCUNDAN ÖZELLİKLE MUTLULUK DUYDUM.

GELECEK YIL UYGUN BİR ZAMANDA ÖDÜL TÖRENİNİ DÜZENLEYECEĞİZ.” dedi.

 

Yurda dönen Haberal, bu başarısını, yaşattığı gururu da ülkesine atfetti...

Gelecek yıl Türk-Yunan kardeşliğini de pekiştirecek olan önemli ödül dolayısıyla Başkent Üniversitesi yöneticileri ve akademisyenleri, Haberal'ı tebrik etti.

Prof. Dr. Mehmet Haberal, "vatandaşlık görevimi yapıyorum" diyerek teşekkür etti.

 

 

ETİKETLER : a s d e r f t g y h j k l p ğ ü b c a w m ö ş
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SAĞLIK haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Güneysu Belediyesi Hizmetlerinden Memlünmüsünüz
EVET
% 100
HAYIR
% 0
 

Güneysu53.com - Guneysu53 - Bölgenın Tek Haber Kaynağı, Rize haberleri, Artvin, Rize, Trabzon, Giresu,Ordu,Samsun,
© Copyright 2024 Güneysu53. Tüm hakları saklıdır.
SPOR
ÇAYKUR RİZESPOR
TRABZON SPOR
FENER BAHÇE
GALATASAREY
SİYASİ PARTİLER
DEMOKRAT PARTİ
CHP
İYİ PARTİ
AK PARTİ
MHP
EĞİTİM
TC. MİLLİEĞİTİM BAKANLIĞI
FAYDALI LİNKLER
E-Devlet
Adalet Bakanlığı
Güneysu Kaymakamlığı
Güneysu Belediyesi
Çaykur