Rize’de Genç Hafızlar Sahurda buluştu...

Rize’de Genç Hafızlar Sahurda buluştu...
Bu haber 2024-04-02 00:22:46 eklenmiş ve 73 kez görüntülenmiştir.

Rize Hafızlar Derneği (RİHAD) tarafından genç hafızlara yönelik 29 Mart 2024 Cuma gününü Cumartesiye bağlayan gece “Sahur Buluşması” düzenlendi.

 

Rize İmam Hatip Ortaokulu Salonunda yapılan sahur programına Rize İHO Müdürü ve Rihad Başkan Yardımcısı Zeki Kuvel, Rize Kızılay Şube Müdürü Serkan Şenkaya, Rize İHH Başkanı Fatih Emiroğlu, , Rize Bir Işık Yak Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Sukas, Rize Hafızlar Derneği Başkanı Mustekim Kaba ve Yönetim Kurulu üyeleri ile Genç Hafızlar ve Aileleri katıldı.

 

Rihad Yönetim Kurulu Üyesi Kurra Hafız Mustafa Türüt’ün Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program Rize İmam Hatip Ortaokulu Müdürü ve Rihad Başkan Yardımcısı Zeki Kuvel’in “Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi” ve Dernek çalışmaları hakkında bilgi vermesiyle devam etti.

 

Rize İHH Şubesi Başkanı Fatih Emiroğlu, İHH’ın faaliyetlerine kısaca değinerek, Rotamız Gazze, Yükümüz İnsani Yardım! sloganıyla 14 Nisan 2024'de Vicdanları harekete geçirmek ve ablukayı kırmak üzere, Gazze’ye gidecek yardım gemisi hakkında heyete bilgi verdi.

 

Rize Hafızlar Derneği (Rihad) Başkanı Mustekim Kaba ise yaptığı konuşmasında, "Rize Hafızlar Derneğinin amacının, Kur'ân-ı Kerimi öğrenen, öğreten, muhtevasına vakıf olmaya çalışan, bu minvalde hafızlık yapan gençlerin yaşadığı topraklara daha duyarlı, ümmet bilinci yüksek, hedefleri büyük, öz güven sahibi ve çevresine güzel örnek olabilen gençler olarak yetişmelerine katkıda bulunmaktır.” dedi.

 

Akabinde Emekli İmam Hatip Mahmut Selmani Sarı tarafından “Kur'an'a Göre İslâm ve Müslüman” konulu söyleşiye geçildi. Sarı, Müslüman olmak demek, bütün boyutlarıyla hem maddi hem manevi; bir başka ifadeyle hem fizik hem metafizik hayatı, Allah Teâlâ’nın koyduğu kurallara göre düzenleyip yaşamak demektir. Sonu ebedi kurtuluş olan bu kutlu görev inanç, ahlak ve amel üçgeninde tamamlanması gerektiğini ayet ve hadis bağlamında haziruna aktardı.

 

Daha sonra Rize Zehra Usta Özel Eğitim Uygulama Okulu Müdür Yardımcısı Hakan Bak ve Rize Müftü Yusuf Karali Dini Yüksek İhtisas Merkezi Dini Musiki Eğitim Görevlisi Hüseyin AbdülMuhsin Düzenli tarafından haziruna yapılan musiki dinletisi eşliğinde Sahur yemeğine geçildi.

 

Program Hafızlar tarafından yapılan Hatim duasının yapılması ve Merkez İHO Hafızlık Sınıflarının restorasyonunda katkı sunanlara verilen teşekkür belgelerinin ardından toplu hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

ETİKETLER : Rize de genç hafızlar sahur da buluştu ...
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer DİNİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Güneysu Belediyesi Hizmetlerinden Memlünmüsünüz
EVET
% 100
HAYIR
% 0
 

Güneysu53.com - Guneysu53 - Bölgenın Tek Haber Kaynağı, Rize haberleri, Artvin, Rize, Trabzon, Giresu,Ordu,Samsun,
© Copyright 2024 Güneysu53. Tüm hakları saklıdır.
SPOR
ÇAYKUR RİZESPOR
TRABZON SPOR
FENER BAHÇE
GALATASAREY
SİYASİ PARTİLER
DEMOKRAT PARTİ
CHP
İYİ PARTİ
AK PARTİ
MHP
EĞİTİM
TC. MİLLİEĞİTİM BAKANLIĞI
FAYDALI LİNKLER
E-Devlet
Adalet Bakanlığı
Güneysu Kaymakamlığı
Güneysu Belediyesi
Çaykur