RİZE İL GENEL MECLİSİ BAŞKANI İMRAN BÜYÜK OLDU

Rize İl Genel Meclisinin yeni Başkanı Merkez İl Genel Meclisi Üyesi Ali İmran Büyük oldu.
Bu haber 2024-04-14 00:00:24 eklenmiş ve 148 kez görüntülenmiştir.

Rize İl Genel Meclisinin yeni Başkanı Merkez İl Genel Meclisi Üyesi Ali İmran Büyük oldu.

2024 Yerel Yönetimler Seçimlerinin ardından yeni oluşan meclis, ilk toplantısını temayüller gereği en yaşlı meclis üyesi olan Muhsin Şentürk başkanlığında yaptı. Toplantıya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ümit Hüseyin Sarı, Yazı İşleri Müdürü Mehmet Çepni ve misafirler katıldı.

Toplantının ilk gündem maddesi gereğince Meclis Başkanlığı seçimi yapıldı. AK Parti grubu tarafından Meclis Başkanı adayı olarak gösterilen Ali İmran Büyük, yapılan oylama sonucu mevcut 30 üyeden aldığı 26 oyla İl Genel Meclisi Başkanlığına seçildi. CHP grubu tarafından meclis başkanlığı için önerilen Muhsin Şentürk 4 oy aldı.

Seçimin ardından başkanlık divanındaki yerini alan Ali İmran Büyük, yaptığı ilk konuşmasında “Öncelikle olarak bizlere İl Genel Meclisi Üyeliği için yetki veren vatandaşlarımız ile meclis başkanlığı görevini bizlere laik gören AK Parti teşkilatımıza ve İl Genel Meclisimizdeki AK Parti Gurubumuza teşekkür ediyorum. Bugüne kadar ilimizde görev yaparak başarılı işlere imza atan Meclis Başkanlarımıza ve İl Genel Meclisi Üyelerimize huzurunuzda bir kez daha teşekkür ediyorum. Bizler de yeni oluşan İl Genel Meclisi grubumuzla Siyasi temsilcilerimiz, Bürokrasimiz, İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz ve idari ekibimizle oluşturacağımız birlik ve beraberlik ruhuyla önceki dönem Meclis Başkanımız ve Meclis Üyelerimizden aldığımız bayrağı daha ileriye taşımak ve köylerimizi daha yaşanabilir imkanlara kavuşturmak adına çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu vesileyle seçimlerin ardından İl Genel Meclisinde görev yapmaya hak kazanan tüm üyelerimizi tebrik ediyor, çalışmalarımızda üstün başarılar diliyorum” dedi.

Toplantının Meclis Başkanı Ali İmran Büyük başkanlığında devam eden bölümünde, İl Genel Meclisi Başkan Vekilliklerine Yusuf Arısoy ve Mehmet Şamlı, Asil Katip Üyeliklere Arif Berber ve Hasan İbar, Yedek Katip Üyeliklere Kemal Kurkut ve Hüseyin Bayraktar, İl Encümeni Üyeliklerine ise Bayram Ali Çapoğlu, Mehmet Öztürk ve Muharrem Delibaş seçildi. Ayrıca İl Genel Meclisi Zorunlu ve İhtisas Komisyonlarının Üye seçimleri de yapılarak tamamlandı.

Seçimlerin ardından İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ümit Hüseyin Sarı yaptığı konuşmada Meclis Başkanı Ali İmran Büyük başta olmak üzere diğer kurullara ve komisyonlara seçilen üyeleri tebrik ederek, başarılar diledi.

Başkanvekilliği, Divan Kurulu, İl Encümeni ve İhtisas Komisyonlarına seçilen üyeleri tebrik edip başarı dileyen Meclis Başkanı Büyük, toplantının ardından tebrikleri kabul etti.

ETİKETLER : Rize İl Genel Meclisi nin yeni Başkanı Merkez İl Genel Meclisi Üyesi Ali İmran Büyük oldu.
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Rize Haber haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Güneysu Belediyesi Hizmetlerinden Memlünmüsünüz
EVET
% 100
HAYIR
% 0
 

Güneysu53.com - Guneysu53 - Bölgenın Tek Haber Kaynağı, Rize haberleri, Artvin, Rize, Trabzon, Giresu,Ordu,Samsun,
© Copyright 2024 Güneysu53. Tüm hakları saklıdır.
SPOR
ÇAYKUR RİZESPOR
TRABZON SPOR
FENER BAHÇE
GALATASAREY
SİYASİ PARTİLER
DEMOKRAT PARTİ
CHP
İYİ PARTİ
AK PARTİ
MHP
EĞİTİM
TC. MİLLİEĞİTİM BAKANLIĞI
FAYDALI LİNKLER
E-Devlet
Adalet Bakanlığı
Güneysu Kaymakamlığı
Güneysu Belediyesi
Çaykur