Sosyal Devlet İşsizliği en Büyük Sosyal Adaletsizlik Olarak Kabul eder...


Bu makale 2018-01-09 21:19:50 eklenmiş ve 52166 kez görüntülenmiştir.
Mevlüt Ak

Türkiye’de  TÜİK'ın açıkladığı rakamlarla işsizlik oranı  açıklanıyor, iyi güzelde iş bulma imkanı olmadığına inanan kişiler (gizli işsizlik) dikkate alınmıyor. Türkiye’de her geçen gün işsizlik artmaktadır.

 İşsizlik düzeyinin azalması, ülkede yatırım ve kalkınma hızının artmasına ,ekonominin büyümesine bağlıdır.  Ak Parti hükümetlerinin açıkladığı büyüme ve gayrisafi gelir artışları, Türkiye’de işsizlikle karşılaştırıldığında pekte inandırıcı olmamaktadır.

 Türkiye Hükümetleri hem açıkişsizlik ve hem de gizli işsizlik sorununu çözmek zorundadır. Çünkü sosyal devletlerde işsizlik en büyük sosyal adaletsizlik olarak kabul edilir.

İşsizlik Emeğin istihdam edilmemesi, bir yandan kaynak  kaybına yol açarken, diğer yandan üretim ve gelir kaybına neden olmaktadır.

Dünyada tarım ve Hayvancılığın stratejik önemi aşıkardır, tarım ve hayvancılığı cazip hale getirilip özellikle büyük şehirlerde işsiz olarak yaşayan insanımızın  iş gücünü tarım kesimine  aktaracak ekonomi ve sosyal tedbirler alınmalıdır.

Türkiye’de işsizliğin çözümlenmesi ve  emeğin  gerçek değerine ulaştırılabilmesinde sıkıntılar varsa demokrasinin tam ve sağlıklı işlemesi sorunu ile sıkı bir bağlantı içinde olduğunun göstergesidir.  Bu nedenle ülkeyi yönetenler bu konuda en etkin önlemleri almak zorundadır.

İşsiz evlatların yükünü çeken cefakar fedakar eli öpülesi yiğit, emeklilerimiz, in ekonomik sorunları başlı başına bir facia, emeklilerimizin aldığı emekli maaşlarının geçinebilir bir düzeye getirilmelidir.

Öyle nutuk atarak peynir gemisi yürümüyor, Türkiye’yi yöneten hükümette görev yapan  Cumhurbaşkanı, maliye bakanı, ekonomi bakanı ve  aile ve sosyal Politikalar bakanlığı'na çağrımdır,   Türk insanı  ekonomi açısından ne durumda olduğuna bir bakın, halkla temas ederek bire bir görüşün .

 İşsizler, emekliler ve asgari ücretle çalışıp  aile geçindiren insanımızın görüşlerini alın ve acilen tedbirler  almak zorundasınız.  sosyal devletin yükümlülüğü bunu gerektirir. Poşetle gıda dağıtmak  sosyal devlet demek değildir, poşetle gıda dağıtmak  olsa olsa hazıra konma kültürüdür. kalın sağlıcakla.

Demokrat Parti Güneysu İlçe Başkanı

Mevlüt AK

 

 

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
"
Arşiv Arama
- -

Güneysu53.com - Guneysu53 - Yörenin Tek Haber Kaynağı
© Copyright 2023 Güneysu53. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
Gündem
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Güneysu Kaymakamlığı
Güneysu Belediyesi
Çaykur
GüneysuHaber