Sosyal Devlet İşsizliği en Büyük Sosyal Adaletsizlik Olarak Kabul eder...


Bu makale 2018-01-09 21:19:50 eklenmiş ve 53194 kez görüntülenmiştir.
Mevlüt Ak

Türkiye’de  TÜİK'ın açıkladığı rakamlarla işsizlik oranı  açıklanıyor, iyi güzelde iş bulma imkanı olmadığına inanan kişiler (gizli işsizlik) dikkate alınmıyor. Türkiye’de her geçen gün işsizlik artmaktadır.

 İşsizlik düzeyinin azalması, ülkede yatırım ve kalkınma hızının artmasına ,ekonominin büyümesine bağlıdır.  Ak Parti hükümetlerinin açıkladığı büyüme ve gayrisafi gelir artışları, Türkiye’de işsizlikle karşılaştırıldığında pekte inandırıcı olmamaktadır.

 Türkiye Hükümetleri hem açıkişsizlik ve hem de gizli işsizlik sorununu çözmek zorundadır. Çünkü sosyal devletlerde işsizlik en büyük sosyal adaletsizlik olarak kabul edilir.

İşsizlik Emeğin istihdam edilmemesi, bir yandan kaynak  kaybına yol açarken, diğer yandan üretim ve gelir kaybına neden olmaktadır.

Dünyada tarım ve Hayvancılığın stratejik önemi aşıkardır, tarım ve hayvancılığı cazip hale getirilip özellikle büyük şehirlerde işsiz olarak yaşayan insanımızın  iş gücünü tarım kesimine  aktaracak ekonomi ve sosyal tedbirler alınmalıdır.

Türkiye’de işsizliğin çözümlenmesi ve  emeğin  gerçek değerine ulaştırılabilmesinde sıkıntılar varsa demokrasinin tam ve sağlıklı işlemesi sorunu ile sıkı bir bağlantı içinde olduğunun göstergesidir.  Bu nedenle ülkeyi yönetenler bu konuda en etkin önlemleri almak zorundadır.

İşsiz evlatların yükünü çeken cefakar fedakar eli öpülesi yiğit, emeklilerimiz, in ekonomik sorunları başlı başına bir facia, emeklilerimizin aldığı emekli maaşlarının geçinebilir bir düzeye getirilmelidir.

Öyle nutuk atarak peynir gemisi yürümüyor, Türkiye’yi yöneten hükümette görev yapan  Cumhurbaşkanı, maliye bakanı, ekonomi bakanı ve  aile ve sosyal Politikalar bakanlığı'na çağrımdır,   Türk insanı  ekonomi açısından ne durumda olduğuna bir bakın, halkla temas ederek bire bir görüşün .

 İşsizler, emekliler ve asgari ücretle çalışıp  aile geçindiren insanımızın görüşlerini alın ve acilen tedbirler  almak zorundasınız.  sosyal devletin yükümlülüğü bunu gerektirir. Poşetle gıda dağıtmak  sosyal devlet demek değildir, poşetle gıda dağıtmak  olsa olsa hazıra konma kültürüdür. kalın sağlıcakla.

Demokrat Parti Güneysu İlçe Başkanı

Mevlüt AK

 

 

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Güneysu Belediyesi Hizmetlerinden Memlünmüsünüz
EVET
% 100
HAYIR
% 0
 

Güneysu53.com - Guneysu53 - Bölgenın Tek Haber Kaynağı, Rize haberleri, Artvin, Rize, Trabzon, Giresu,Ordu,Samsun,
© Copyright 2024 Güneysu53. Tüm hakları saklıdır.
SPOR
ÇAYKUR RİZESPOR
TRABZON SPOR
FENER BAHÇE
GALATASAREY
SİYASİ PARTİLER
DEMOKRAT PARTİ
CHP
İYİ PARTİ
AK PARTİ
MHP
EĞİTİM
TC. MİLLİEĞİTİM BAKANLIĞI
FAYDALI LİNKLER
E-Devlet
Adalet Bakanlığı
Güneysu Kaymakamlığı
Güneysu Belediyesi
Çaykur