GÜNHAFDER'den

Çin hükumetinin, Uygur Türklerine yönelik "eğitim kampı" politikası kapsamında, Müslüman çocukları ailelerinden ayırıyor.
Bu haber 2019-07-09 06:36:25 eklenmiş ve 477 kez görüntülenmiştir.

Çin Halk Cumhuriyeti tarafından Doğu Türkistan’da bulunan Müslümanlara yapılan zulüm her geçen gün artarak devam ediyor. Yaşanan zulme tepkiler çığ gibi büyürken, bir tepki de Günhafder'den geldi.

 

Güneysu Kur'an Hafızları Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Mustekim Kaba yaptığı açıklamada "İlk insandan beri insanlık imtihanlarla, Batıl’ın hiç bitmeyen; sadece ama sadece zaman ve mekân değişikliği gösteren oyunlarıyla karşı karşıyadır. İlk insan da öyle idi, son insana kadar da böyle olacaktır. Ama değişmeyen tek hakikat, HAKK’ın her zaman üstün olduğudur." dedi.

 

Kaba, Doğu Türkistan, bu imtihan sahalarından biridir. Tarihte Karahanlılar gibi nice hanlığın İslamî ilim merkezi olan bu diyarlar bugün kâfirlerin zulmü altında mü’min kimliğini korumaya, yaşatmaya ve diriltmeye çabalamaktalar. Bu çabaları sonucunda kimileri diri diri fırınlara verildi; kimileri Kur’an öğrettiği için müebbet ceza aldı veya idam edildi. Bu da yetmezmiş gibi aileler, evlatlarını öldüren kurşunun parasını ödedi. Kimisine yolda giderken virüslü iğneler yapıldı. Kimisi sırf ikiden fazla çocuk doğurma yasağına karşı geldiği için 7-8 aylık bebeği düşürüldü. Kimisi de sırf evlerine sakallı veya tesettürlü insanları misafir ettiğinden “Devleti bölme planı yapıyor.” bahanesiyle hapislere atılarak zalimler tarafından eziyete maruz bırakıldı. Dahası tank baskınlarıyla bir saatte on binlerce gencin katliamının akabinde kan gölü olan sokaklar, su tankeriyle birkaç dakikada yıkandı ve bu katliamdan tek bir iz dahi bırakılmadı.

 

Günhafder Başkanı Mustekim Kaba konuşmasına şöyle devam etti: "Suriye, Afganistan, Irak ve Mısır’daki Müslümanlar silahlara ve bombalara karşı cihat ediyorlar. Doğu Türkistan’da ise üstü süslü, şaşalı, modern, kültürel, zengin, hızla geliştiriliyor örtüsüyle güzelce örtülerek Müslümanları dinsizleştirme, karşı çıkanları da yok ederek yeni nesli mankurt ateistler olarak yetiştirme projeleri yürütülmektedir. Ama onlar da o yıldızları takip ederek, Rabbimin “Gevşemeyin, üzülmeyin, inanmışsanız mutlaka en üstün sizsiniz.” vaadiyle bu mücadeleyi devam etmektedirler.

 

Kaba, Allah azze ve celle bu dini bedel ödeyen ulemâ ile korudu. Riddet yıllarında direnen Ebubekir radiyallahu anh ile, Ebû Hanîfe rahmetullahi aleyh ile, kırbaç yiyen ama Kuran-ı Hakim’e ihanet etmeyen Ahmed bin Hanbel rahimehullah ile korudu. Onlarca yıldır Çin zindanlarında mahkum olup işkence gören, Abdulâhad Berad Mahsum Hazretlerini Çin neden şehid etti? Ümmet-i Muhammed’in evlatlarına Hazreti Muhammed’i anlattığından, Kuran-ı Hakîm’in ayetlerini öğrettiğinden, onları tefsir ettiğinden, “Lâ İlâhe İllallah Muhammedur Rasûlullah” dediğinden dolayı şehid etti.

 

Kardeşlerim; Çin kafirleri onlar Müslüman diye erkekleri zindanlara atıyor, Müslümanların evlerine geliyor, yatak odalarına giriyorlar. Evimize kafirlerin gelip kız kardeşlerimizi aldıklarını düşünün! Kuran-ı Kerîm’in sahibi buyuruyor ki; bu kitap masal kitabı değil, bu kitap diriliş kitabıdır. Eğer biz her biri bin adama bedel olan Ashab-ı Kiram Efendilerimiz gibi imân edersek, Hazreti Musa gibi Allahu Ekber diyebilirsek; Türkler, Kürtler, Araplar yeniden aynı sancak altında toplanabilirsek, Muhammed Aleyhisselam’a iman edenlerin uçakları Pekin semalarında uçacak, karargahlarını vuracak Allah’ın inayetiyle.

 

Ey Müslümanlar; eğer biz Ashâb-ı Kirâm efendilerimiz gibi iman edersek; Amerika, Rusya, Çin, İsrail Âlem-i İslâm’da operasyon yapamayacaklar. O halde gelin Ey Müslümanlar; ayağa kalkmak için evlerimize, yüreklerimize, cemiyetimize yeniden İslam diyerek, Gazze’de şehid edilen hemşire kardeşimizin intikamını almak için, Doğu Türkistan’da iffeti kirletilen ümmetin kadınlarının iffetinin hesabını sormak için yeniden Sahabe-i Kirâm gibi Müslüman oluyoruz diyelim. Allah’ın inayetiyle göreceksiniz ki; bunu dediğimiz zaman İsrail’de, Pekin’de, New York’ta Hazreti Muhammed Aleyhisselam’ın ümmeti, sizler meydanlara çıkacaksınız, Fetih suresini okuyacaksınız. Ama bunun için sokaklarınıza, sahillerinize, evlerinize, okullarınıza Hazret-i Kuran’ı, Allah azze ve celle’nin buyruklarını hakim kılacaksınız.

 

"Bu yapılan kültürel bir soykırımdır"

 

Kaba, “Doğu Türkistan’da bir eve baskın yapan Çin Polisi, bir kardeşimize zorla İslam kıyafetini çıkartıp, Çinli kadınların kıyafetini giydirdi, Kur’an-ı Kerim’leri ve İslamî kitapları da almadan önce yere attı” ifadelerini kullandı.

 

Çin güçlerinin Doğu Türkistan’da gerçekleştirdiği zulme tepki gösteren Kaba, “Bu zilletten ancak evimize ve cemiyetimize İslam hakim olduğunda kurtulabiliriz” dedi.

 

Uygur Türkü bir babanın "Kızlarımızı zorla Çinli erkeklerle evlendiriyorlar. Çok kötü durumdayız ama kimse duymuyor bizi" feryadı yüreklerimizi parçalıyor.

 

Müslümanlar için en büyük zillet,kızlarının evlerinden alınıp zorla kafirle evlendirilmesidir.Ümmet olma şuurundan mahrum olanlar Türkistan'daki kadınların feryadını duyamaz.Hiç bir şey yapamıyorsak taraf olduğumuzu gösterelim, "Uyanın Müslümanlar Doğu Türkistan ölüyor!" diyelim.

 

"Tüm dünya bu gerçekler ortadayken nasıl sessiz kalıyor?"

 

Günhafder Başkanı Kaba, Babaları zindanlara atılan Doğu Türkistan'lı yüzlerce öğrenci biliyorum; hiçbiri annesini telefonla arayamaz, araması durumunda, annesi de teröre yardım ve yataklıktan hapse atılır.

 

Camileri yıkan Çin, namaza olan öfkesini sokaklara da kusuyor. Doğu Türkistan şehirlerine astığı afişlere "Beş vakit namaz kılarak sofranıza ekmek gelmez." diye yazıyor. Mümine yalnız Allah'ın(cc) huzurunda eğilmeyi öğreten namaz, Türkistan cephemizi Kıyamete kadar ayakta tutacaktır.

 

Son olarak Türkistan’da Müslümanların kızları tesettürü öğrendikleri caminin önünde Çin tarafından zorla açıldı. Hindistan’da faşist başbakan Modi'nin eşkıyaları en son yedi yaşındaki bir kıza tecavüz etti. Ya Bedir ruhuyla toparlanacak ya da tefrikaya rıza gösterip zelil bir halde yaşayacağız.

 

Kardeşlerim; Türkiye'de  40 tane Doğu Türkistanlı hafız kardeşimiz var. Babalarını ya şehit ettiler ya zindanda müebbete mahkum ettiler. Annelerinin evlerinde Çinli kafirler var. Ümmetin kadınları diyorlar ki; “Ya Rab ! Bir milyar sekiz yüz milyon Müslümandan davacıyım. Evimde Çin kafiri varken sesimi duymayan Müslümanları Sana şikayet ediyorum. “ Eğer bu çığlıkları duymazsak, mahşer günü iffeti kirletilen analar, Doğu Türkistanlı kimsesiz kadınlar evlerine zorla çinli erkekler konmasına sessiz kalan ümmetten davacı olacaklardır.

 

Gazze davamızdır, Doğu Türkistan davamızdır; unutursak hepimizin ahirette vebalidir. Rabbimizin huzuruna bu veballe çıkmayalım. Hocalarımız tebliğ ettiler bize; sema şahit, Melekler şahit olsun, Allah azze ve celle bu davaya sadakatte ayaklarımızı tahkim eylesin.

Hepinize selam, sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum.

 

Mustekim Kaba

Günhafder Başkanı

 

 

ETİKETLER : GÜN HAF DER Do ğu Türk is tan Da va na ve Uy gur Türk le ri ne Sah ip Çık alım !
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Tebrik ediyorum
Ahmet Aslan 2019-07-14 14:08:11
Genelde sendikalar sivil toplum ötgütleri suriye filistin konusunda ağırlık gösteriyor. Oysa Doğu Türkistanda soydaşlarımız katlediliyor. Günhafderi tebrik ediyorum. Tüm sivil toplum kuruluşlarını doğu türkistan konusunda duyarlı olmaya davet ediyorum.
Toplam 1 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güneysu Haber haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Sitemizi Nasıl Buldunuz ?
Güzel
% 100
Cok Güzel
% 0
Beğenmedim
% 0
 

Güneysu53.com - Guneysu53 - Yörenin Tek Haber Kaynağı
© Copyright 2020 Güneysu53. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
Gündem
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Güneysu Kaymakamlığı
Güneysu Belediyesi
Çaykur
GüneysuHaber